NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze zdrowie i szczęście

Najważniejsze zdrowie i szczęście

18.12.2013, godz. 02:00
Sławek Platta
foto:

Przed nadejściem Bożego Narodzenia sięgamy pamięcią do domowych tradycji. Okazuje się, że wielu naszych rodaków mieszkających w Nowym Jorku stara się spędzać święta tak jak w Polsce. Specjalnie dla naszych Czytelników tym razem Sławek Platta, który jest zarządzającym partnerem w kancelarii The Platta Law Firm, uchyla rąbka tajemnicy i opowiada, jak zamierza celebrować świąteczny czas.

- Jakie potrawy znajdą się na wigilijnym stole?

- Na pewno będą na nim kluski z makiem, karp w galarecie, groch z kapustą i pierogi, plus osiem innych potraw, aby tradycji wigilijnej stało się zadość.

- Ulubione świąteczne danie? Przy okazji, można zdradzić przepis?

- To będzie deser... sernik mojej mamy. Jeśli chodzi o recepturę, to jest jej tajemnica. Jedno jest pewne: jest lepszy niż u Bliklego!

- Prezenty. Czym najczęściej obdarowuje pan najbliższych? Są to wyszukane czy praktyczne upominki? A może na specjalne zamówienie?

- Bardzo lubię wręczać prezenty praktyczne, które będą obdarowanej osobie służyły przez miesiące albo lata. Osobiście lubię śledzić nowości jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny, więc zdarza się, że moi najbliżsi otrzymują np. nowy aparat fotograficzny lub iPada.

- A co sam chciałby pan znaleźć pod świątecznym drzewkiem?

- Radość, zdrowie i szczęście... Jak to już będzie, reszty prezentów nie potrzeba.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: