NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia

12.05.2015, godz. 00:00
Wspomnienia przesiedleńców z Kresów
foto:

Brooklyn, NY
Wspomnienia przesiedleńców z Kresów
15 maja w Klubie Seniora Amber odbędzie się spotkanie pt: „Wspomnienia Polskich Przesiedleńców z Kresów 1939-1946”. Jak informują organizatorzy, program przygotowała Irena Bień przy współpracy z Klubem Amber. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 13:30 w siedzibie klubu przy 71 India Street, Greenpoint, NY 11222. Tel. 347 971 1938.


Brooklyn, NY
Dzień Otwarty w polskiej szkole
Masz dziecko w wieku szkolnym? Już 16 maja w Polskiej Szkole im. księdza Jana Twardowskiego na Brooklynie odbędzie się dzień otwarty. - The Jan Twardowski Supplementary School in Brooklyn, Inc przyjmuje wszystkich uczniów. Nasza szkoła została założona w 2009 roku jako niedochodowa korporacja zarządzana przez pięcioosobową Radę Dyrektorów – mówi Małgorzata Kamińska, dyrektor placówki. I zaprasza 16 maja od godz. 9.00 do 1.30 po południu przy 23 Ave/ 85 Street.


Westchester County, NY
Wyciek po wybuchu
Jak podaje Fox News tysiące galonów oleju wyciekło do rzeki Hudson po pożarze transformatora w elektrowni jądrowej Indian Point. Pracownicy Stanowego Departamentu Ochrony Środowiska kilka godzin po incydencie położyli na rzece Hudson zapory, by zapobiec rozprzestrzenianiu się oleju. – Obecnie eksperci badają przyczyny sobotniego incydentu – powiedziała Diane Screnci, rzeczniczka prasowa US Nuclear Regulatory Commission.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: