NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia

18.02.2015, godz. 19:22
zima, NYC
foto:

Najważniejsze wydarzenia.

Manhattan, NY. Zimne nowojorskie apartamenty
Nowojorczycy mają już dość. Końca zimy nie widać, a właściciele budynków nie grzeją w mieszkaniach. Jak podaje Daily News, mieszkańcy Hamilton Heights miniony weekend, który był najzimniejszym od dziesięcioleci, musieli spędzić w zimnych mieszkaniach. Nie mieli oni przez kilka dni również ciepłej wody. –W domu było tak zimno, że chodziliśmy w kurtkach. A wodę do mycia grzaliśmy w garnkach – opowiada gazecie Isabela Paz, jedna z lokatorek. – Właściciel budynku od lat nie wymienił pieca. Teraz będziemy skarżyć go o odszkodowanie – dodaje kobieta.

Queens, NY. Atak na staruszka
Bezwzględność złodziei poraża. Jak podaje NBC News tym razem doszło do brutalnego ataku na 78-letniego mężczyznę, który kupował papierosy w sklepie na Astorii na Queensie. Według oficerów NYPD do staruszka od tyłu podszedł napastnik i uderzył go w głowę, a gdy ten upadł złodziej wyciągnął mu z portfela 400 dolarów. Ranny mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do Elmhurst Hospital. Lekarze jego stan zdrowia określają jako ciężki, jednak stabilny. Obecnie nowojorska policja poszukuje groźnego rabusia.

Nowy Jork, NY. Zmiany klimatyczne w NYC
Jak podaje Daily News, we wtorek opublikowano raport na temat zmian klimatycznych. Wynika z niego, że wzrastają średnie roczne temperatury, coraz częstsze są ciężkie ulewy, a poziom oceanu podnosi się. Naukowcy stwierdzili, że do 2050 roku średnie roczne temperatury mogą wzrosnąć od 4,1 do 5,7 stopni, a do 2080 roku nawet o 8,8 stopnia. Według raportu, roczna suma opadów wzrośnie do 2050 roku od 4 do 11 procent. Do 2050 roku podniesie się również poziom morza o 11 do 21 cali.

tagi: NYC USA zima
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: