NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje

15.05.2015, godz. 22:08
Sałatka makaronowa
foto:

Najważniejsze informacje

Linden, NJ
Złodziej z zamiłowaniem do makaronów
Policja z New Jersey aresztowała czterech mężczyzn, którzy ukradli całą przyczepę makaronów. Jak podaje NBC News panowie mieli towar dostarczyć do sklepów, jednak zamiast tego postanowili przywłaszczyć sobie makarony i usiłowali upłynnić je na własną rękę. Zanim udało im się znaleźć odbiorców, policja zlokalizowała skradzioną. Teraz panowie odpowiedzą za kradzież cudzej własności. Przyczepa z makaronem została skradziona na początku tego miesiąca w Bayonne, NJ.


West Nyack, NY
Pasażer karetki zginął w wypadku
48-letni pasażer karetki pogotowia wieziony do szpitala zginął w wypadku samochodowym. Jak podaje NBC News, w ambulans jadący Route 303 uderzył bus. Do wypadku doszło nieopodal Palisades Center Mall. W wypadku zostało rannych czterech pasażerów busa oraz obaj kierowcy.


Brooklyn, NY
Pierwszy Wegmans pojawi się na Brooklynie
Z tej wiadomości ucieszą się nie tylko ci, którzy znają tą markę i będą tam robić zakupy. Dzięki temu, że nowy supermarket Wegmans z Rochester powstanie na terenie Navy Yard na Brooklynie, pracę będzie mogło znaleźć docelowo 600 osób. Właściciele supermarketu zapewniają, że w pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie 450, w tym 150 na umowy stałe. W późniejszym terminie zatrudnienie wzrośnie do 600 osób w tym 250 będzie miało stałe etaty. Wegmans zostanie otwarty w 2017 roku.


Sacramento, CA
Przez suszę malują trawę na zielono
Czyżby ulubioną bajką Billa Schaffera, który założył firmę Brown Lawns Green była Alicja w Karinie Czarów? Tam co prawda przemalowywali róże, za to w Kalifornii przez suszę malują trawę na zielono. Przedsiębiorca, który oferuje zieloną farbę do trawy zapewnia, że jest ona nietoksyczna, wykonana z naturalnych barwników i oleju, który zapewnia jej przyczepność. Jest bezpieczna dla bawiących się na niej dzieci i przebywających zwierząt. Malowanie wystarcza na ok. 6 tygodni. Za usługę trzeba zapłacić od 200 do 300 dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: