NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje

01.05.2015, godz. 00:00
pistolet
foto:

Najważniejsze informacje

Queens, NY
Strzelanina na South Jamaica
Jak podaje NYPD do dramatycznych wydarzeń doszło w środę w pobliżu 167th St. Linden Boulevard. W kierunku mężczyzny, który siedział w samochodzie, padły strzały. Ranny mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do pobliskiego szpitala. Lekarze mówią że jego stan jest ciężki i trudno na tym etapie wyrokować czy mężczyzna przeżyje. Oficerowie śledczy nie podali personaliów poszkodowanego.

Brooklyn, NY
Napadli na nastolatkę w parku na Williamsburgu
Jak informuje DNA.info w Sternberg Park, położonym u zbiegu Boerum Street i Lorimer Street w pobliżu Lindsay Park Housing, doszło do ataku agresywnej grupy dziewczyn na 13-lakę. Najpierw podeszli dziewczynę od tyłu przystawiając jej nóż do karku, a później zaczęli okładać wszystkim co mieli pod ręką. W ruch poszły nawet parasolki... Po wszystkim grupa napastników uciekła pozostawiając ranną nastolatkę. Dziewczyna z obrażeniami głowy i silnikami na twarzy trafiła do szpitala.

Cupertino, CA
Wadliwy Apple Watch
Jak podaje „Daily News” kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. W związku z problemami z nowym produktem Apple ma ograniczyć dostępność Apple Watch. Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych już zegarków, które miały trafić do klientów w czerwcu. Taptic Engine to system silników wewnątrz zegarka, który poprzez wibrację na nadgarstku pomaga przekazać powiadomienia użytkownikowi. Służy też np. do wysyłania innym informacji na temat rytmu bicia serca osoby noszącej zegarek. Za jego produkcję były odpowiedzialne dwie fabryki: w Chinach i Japonii.


Nowy Jork, NY
Zakaz politycznych reklam w metrze
To już przesądzone. Metropolitan Transportation Authority (MTA) przyjął nowe zasady dotyczące wydawania pozwoleń na wywieszanie reklam w metrze i autobusach. Zgodnie z nią, nie będą mogły tam wisieć reklamy politycznie i opiniotwórcze. Jak podaje NY1, MTA zakwestionowała umieszczenie anty-islamskich plakatów American Freedom Defense Initiative.

Bronx, NY
Dźgają nożem w parku na Bronksie
Do niebezpiecznego incydentu z użyciem ostrego noża doszło w środę w parku na Bronksie. Jak podaje NYPD w pewnym momencie doszło tam do jatki. Walczyły ze sobą dwie grupy młodych ludzi. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i z obrażeniami trafiła do szpitala. Policja nie podała personaliów ofiary ani jego stanu zdrowia. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie


Staten Island, NY
Aresztowano podejrzanego o zabójstwo
NYPD aresztowała mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie brutalnego morderstwa  pod koniec ubiegłego roku na Staten Island. Jak podaje NBC News to Thomas Spagnuolo (53 l.) miał zabić z zimna krwią 55-letnią kobietę zadając jej wielokrotnie ciosy w głowę kijem basbellowym. Oficerowie śledczy znaleźli zmasakrowane ciało kobiety w domu. Od grudnia ubiegłego roku trwało poszukiwanie napastnika. Teraz oprawca odpowie za swój czyn.

tagi: informacje NYC
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: