NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje

29.04.2015, godz. 21:20
crime
foto:

Najważniejsze informacje

Los Angeles, CA
Policjant z kamerą
We wrotek burmistrz Los Angeles Eric Garcetti oświadczył, że funkcjonariusze strzegący prawa w jego mieście, jako pierwsi w całych Stanach Zjednoczonych, otrzymają na wyposażenie body cameras, które będą dokumentować ich codzienną pracę. Nagrania posłużą do rozstrzygania ewentualnych sporów. Kamery otrzyma 7 tysięcy oficerów Los Angeles Police Department


Manhattan, NY
Pierwsza wystawa Kacpra Kowalskiego
Już w sobotę 2 maja w The Curator Gallery na Manhattanie odbędzie się wernisaż wystawy pt „Above & Beyond”, której autorem jest Kacper Kowalski. Fotograf i pilot jest autorem zdumiewająco pięknych i oryginalnych zdjęć Ziemi z powietrza. Tego samego dnia w The Curator Gallery w godzinach od 12 do 2 pm odbędzie się Dzień Polski, podczas którego będą serwowane polskie przysmaki. The Curator Gallery znajduje się przy 520 W 23rd St, New York, NY 10011.

Cleveland, OH
Strzelił sobie w nogę
O tym jak fatalne w skutkach może być noszenie broni przekonał się 45-letni mężczyzna. Mieszkaniec Ohio wybrał się we wtorek do ulubionej restauracji serwującej kurczaki, a kiedy skończył spożywać posiłek udał się od toalety. W momencie podciągania spodni niezabezpieczona broń wystrzeliła i pocisk ranił mężczyznę w nogę. o własnych siłach dotarł do szpitala. Nikt inny nie ucierpiał w incydencie.Englewood, NJ
Obrabował jubilera i zniknął w kanale
Oficerowie poszukują mężczyzny, który obrabował sklep jubilerski w Englewood. Według policyjnych informacji przed sklepem zostawił samochód, a następnie wszedł do środka i zaczął rozbijać szklane witryny wyciągając z nich drogocenną zawartość. Gdy na miejsce przyjechała zaalarmowana przez sprzedawcę policja, mężczyzna wziął nogi za pas. W pewnym momencie wskoczył do tunelu kanalizacyjnego i ślad po nim zaginął. Policja przeszukiwała kanał wielokrotnie, ale rabusia nie znaleziono.


Manhattan, NY
Chaos komunikacyjny na Penn Station
Podróżni, którzy w środę chcieli dostać się do New Jersey lub z niego wyjechać musieli się uzbroić w cierpliwość. Jak podaje NBC News w porannych godzinach szczytu jeden ze składów pociągu utknął w tunelu pod rzeką Hudson. W wyniku awarii na Penn Station pociągi miały godzinne opóźnienie. To jednak nie wszystko. Kilkanaście minut wcześniej doszło do półgodzinnego przestoju w kursowaniu pociągów z Penn Station. Przyczyną był remont torów, po których porusza się Amtrak.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: