NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje

16.04.2015, godz. 00:00
Spotkania z Leszkiem Żebrowskim
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii.

NY, NJ i CT

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

Już 17 kwietnia rozpocznie się seria spotkań Leszka Żebrowskiego z Polonią. Polski historyk, autor publikacji o polskim podziemiu niepodległościowym i najnowszej historii Polski, poprowadzi prelekcję pod hasłem „Tropem znanym tylko wilkom!”. Spotkania przygotowane zostały przez Patriotyczny Klub Dyskusyjny z NY. Pierwsze z nich odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18:30 w kościele St. Rose of Lima przy 269 Parkville Ave., Brooklyn. Kolejne 18 kwietnia na Maspeth, a 19 kwietnia w Polskiej Fundacja Kultury w Clark, NJ. Natomiast 24 kwietnia w Wallington, NJ a dzień później na Greenpoincie. Ostatnie spotkanie będzie miało miejsce 26 kwietnia w Pulaski Club, w New Britain, CT.

 

Queens, NY

Napad na Subwaya

Do groźnego napadu z bronią w ręku doszło w lokalu Subway, znajdującym się przy North Conduit Ave. Jak podaje nowojorska policja, dwóch zamaskowanych napastników wtargnęło za ladę gdzie pracownicy przygotowują kanapki i przystawiło pistolet do skroni jednemu z nich. Całe szczęście z pomocą koledze z pracy przyszedł młody mężczyzna, który odciągnął napastników. Rabusie zwiali z miejsca zdarzenia bez łupu. Obecnie policja poszukuje bandziorów.

 

Los Angeles, CA

Susza w Kalifornii

Władze południowej części Kalifornii z powodu postępującej suszy ograniczają mieszkańcom dostawę wody o 15 proc. Jak podaje NBC News Metropolitan Water District (MWD) chce w ten sposób zrealizować zarządzenie gubernatora Kalifornii, który polecił wszystkim odbiorcom na terenie stanu obowiązkowe zmniejszenie zużycia wody. Jest to pierwsze tego rodzaju zarządzenie w historii stanu. Od lipca wszyscy poddostawcy wody będą płacić czterokrotnie wyższe kary za dostarczenie wody ponad przyznane limity.

tagi: NYC USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: