NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje

26.02.2015, godz. 22:47
marihuana
foto:

Najważniejsze informacje.

Waszyngton, DC. Legalna marihuana
Właśnie weszła w życie ustawa, przyjęta w listopadowym referendum, w sprawie zalegalizowania użytku marihuany na własne potrzeby. Władze Waszyngtonu DC nie będą więc już karać posiadaczy i palaczy „zioła”. Mieszkańcy stolicy powyżej 21 lat będą mogli bezkarnie posiadać 60 gramów marihuany, a także będą mogli ją uprawiać i palić. Zgodnie z nowymi przepisami również turyści przebywający w stolicy USA legalnie będą mogli zapalić marihuanę.

Brooklyn, NY. Fotoradary zmorą kierowców
Kierowcy otrzymali znacznie więcej mandatów za przekroczenie prędkości w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wszystko przez mnóstwo nowych fotoradarów w dzielnicy. Kierowcy, którzy mają ciężką nogę są łapani najczęściej na Shore Parkway w pobliżu Belt Parkway. Za przekroczenie prędkości tym miejscu mandaty otrzymało 55 tysięcy osób! Dzięki temu do kasy miasta wpłynęło bagatela $2.75 miliona. Według policjantów tylko na Brooklynie każdego dnia mandaty za nieprzepisową jazdę otrzymuje 6 tys. kierowców.

Brooklyn, NY. Zatłukła trzylatka na śmierć
To wręcz niewiarygodne jak bezduszni mogą okazać się dorośli, pod opieką których pozostawiane są dzieci. Nowojorska policja została wezwana do jednego z mieszkań znajdujących się na Brooklynie, gdzie znaleziono martwego trzyletniego chłopca Ethana Ali. Dziecko leżało na podłodze, a jego ciało było pokryte licznymi ranami i siniakami. Oficerowie  przesłuchują ciotkę, pod której opieką był maluszek.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: