NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

01.05.2015, godz. 22:15
NYPD
foto:

Informacje z metropolii

Nowy Jork, NY
Uwaga! MTA zamknie stację metra
W cierpliwość muszą uzbroić się podróżni, którzy korzystali ze stacji metra na 103rd Street. Jak podaje NY1, od poniedziałku wszystkie pociągi będą omijały ten przystanek. Powód? Prace remontowe, które rozpoczynają się na początku przyszłego tygodnia. Renowacja peronu potrwa aż do września. MTA proponuje podróżnym alternatywne rozwiązanie. Na czas remontu zalecane jest korzystanie z alternatywnego połączenia – czyli autobusów M101, M102 i M103.

Brooklyn, NY
Robotnik wpadł do dziury
Jak podaje NBC News, do niebezpiecznego wypadku z udziałem pracownika budowlanego doszło w piątek rano. Zdarzenie miało miejsce na źle zabezpieczonym placu budowy, znajdującym się przy Dean Street na Crown Heights. Jak informuje NYPD tuż po 9 am dyspozytor odebrał zgłoszenie o wypadku. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe okazało się, że pracownik budowlany wpadł w źle zabezpieczoną dziurę. Ratownicy medyczni wyciągnęli poszkodowanego z dziury i na noszach przetransportowali do karetki. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Obecnie NYPD prowadzi dochodzenie w sprawie, mające ustalić jak doszło do tego wypadku.

Mastic Beach, NY
Rodzinna tragedia
Tragedia w Mastic Beach na Long Islad! Jak podaje NBC News, w domu, do którego usiłowały się dostać dzieci, znaleziono martwych rodziców. Ich ciała odkryła zaalarmowana policja. Obok martwej 27-letniej matki i nieżywego 28-letniego ojca dzieci. W domu przebywały również ich najmłodsze dzieci. Według wstępnych ustaleń, mąż zabił żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Dzieci trafiły do szpitala na obserwację.


Nowy Jork, NY
Złamiesz prawo? Zostaniesz skuty w kajdanki!
Szef nowojorskiej policji i burmistrz ostrzegli, że nie będą tolerować żadnej nieuzasadnionej agresji czy przemocy. Jak donosi „Metro” każdy akt będący niezgodny z prawem zostanie odpowiednio ukarany. Zdaniem włodarzy, protesty mające być wyrazem solidarności i wezwaniem przeciwko brutalności, nie mogą stać się pretekstem do stosowania przemocy ze strony uczestników protestu. W sumie jak do tej pory aresztowano 143 osoby biorące udział w manifestacjach solidaryzujących się z Baltimore.


Nowy Jork, NY
Cuomo walczy z AIDS
Andrew Cuomo (56 l.), gubernator Nowego Jorku, zaprezentował plan zahamowania liczby zachorowań na AIDS w stanie Nowy Jork do 2020 roku. W budżecie stanu na ten cel przeznaczono10 milionów dolarów. Od ubiegłego roku spotykał się specjalny sztab ekspertów, który opracował strategię walki z HIV. Nowy plan zakłada rozszerzenie pomocy medycznej chorym, zapewnienie tanich mieszkań dla nosicieli AIDS. Wdrożony zostanie również program w zakresie edukacji seksualnej w nowojorskich szkołach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: