NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

24.04.2015, godz. 20:50
Waszyngton DC.
foto:

Najważniejsze informacje

Waszyngton, DC
Z NYC do stolicy USA
Pięć miesięcy od nominacji przez prezydenta Baracka Obamę (53 l.), Loretta Lynch (55 l.) uzyskała w niezbędną zgodę Senatu USA, by objąć urząd prokuratora generalnego (U.S. Attorney General) i jako pierwsza Afroamerykanka stanąć na czele Departamentu Sprawiedliwości USA. Za poparciem głosowało 56 senatorów; przeciw było 43, wszyscy z Partii Republikańskiej. Obama nominował ją na stanowisko prokuratora generalnego w listopadzie ub.r., po tym, gdy swą rezygnację ogłosił Eric Holder.

Schenectady, NY
Powybijali szyby w autach
To była przykra niespodzianka dla właścicieli samochodów i biznesów w Schenectady na północy stanu Nowy Jork. Jak podaje lokalna policja, niezidentyfikowani wandale powybijali szyby w ponad stu autach i kilkunastu sklepach oraz restauracjach. Użyli do tego wiatrówek i kamieni. Jak na razie nie udało się nikogo aresztować. Policja przegląda teraz zapis kamer monitoringu.


Brooklyn, NY
Pchli targ przy Fulton Street
Mieszkańcy Brooklynu – i nie tylko – będą mieli wkrótce nowy bazar, na którym zaopatrzą się w antyki, oryginalną i postarzaną biżuterię oraz odzież. Akichi Flea – bo tak będzie się nazywać – będzie znajdować się na niezagospodarowanej do tej pory przestrzeni na roku na rogu Fulton i Spencer Streets. Większość rzeczy będzie sprzedawana ze starych charakterystycznych przyczep Airstream popularnych w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia. Bazar ma być otwarty jeszcze w tym miesiącu i będzie działać przez całe lato, w soboty i niedziele od 10 am do 5 pm.

Waszyngton, DC
Dwa lata dla byłego szefa CIA
Sąd w Charlotte skazał byłego dyrektora CIA, emerytowanego generała Davida Petraeusa na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 100 tys. dolarów w związku z zarzutem o dopuszczeniu do „przecieku” poufnych informacji. W 2012 roku Petraeus został zmuszony do dymisji po ujawnieniu romansu z autorką jego biografii Paulą Broadwell. Byłego dowódcę wojsk amerykańskich w Afganistanie i Iraku oskarżono także o ujawnienie tajemnic państwowych.

Nowy Jork, NY
Ekspresowe autobusy muszą przyspieszyć
Jak wynik a z raportu miejskiego rewidenta, Scotta Stringera, ponad 30 procent z metropolitarnych express bus nie jeździ zgodnie z rozkładem, spóźnia się i zmusza pasażerów do czekania średnio 28 minut na kolejny autobus. Tymczasem nowojorczycy płacą za przejazd nimi dużo więcej niż normalnymi.

Brooklyn, NY
Atak w wagonie metra A
Policja poszukuje świadków brutalnego ataku do jakiego doszło w pociągu metra linii A na Brooklynie. Do napaści doszło, kiedy pociąg wjeżdżał na stację Utica Avenue. Z ustaleń stróżów prawa, wynika, że atak był nieuzasadniony a ofiara nie prowokowała napastnika. Pobity mężczyzna trafił do szpitala z potłuczeniami, podbitym okiem i pękniętym łukiem brwiowym.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: