NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

23.04.2015, godz. 23:06
Policja Nowy Jork, NYPD
foto:

Informacje z metropolii

Queens, NY
Strzelanina na Hillside Avenue
Jak podaje nowojorska policja w środę w jednym z barów przy 168th Street i Hillside Avenue, doszło do strzelaniny. Zawiadomił o niej przypadkowy klient. Gdy oficerowie przyjechali na miejsce, 30-letni podejrzany uciekł z baru. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pogoń, wtedy nagle mężczyzna odwrócił się i oddał strzał w kierunku oficerów policji. Ci dla własnego bezpieczeństwa również zaczęli strzelać. Jedna z kul śmiertelnie raniła podejrzanego. Oficerowie NYPD trafili na obserwację do North Shore Medical Center.

Waszyngton DC
Spadają zyski McDonald's
811,5 mln dolarów zarobił McDonald's w pierwszym kwartale tego roku. Oznacza to, że zyski największej sieci fast food na świecie spadły w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o jedną trzecią. Dodatkowo sieciówka z tanim jedzeniem odnotowała spadek sprzedaży swoich produktów w lokalach na całym świecie. Koncern ogłosił, że wobec takich danych będzie musiał dokonać zmian w spółce, które mają doprowadzić do odzyskania rentowności. Szczegółowe plany firma ogłosi 4 maja.

Manhattan, NY
Nauczyciel aresztowany za gwałt
Mało tego, że Jamal Baughan (22 l.) zgwałcił 14-latkę, to jeszcze – według śledczych -dobierał się do innych małoletnich uczennic. Jak podaje NBC News Baughan zatrudniony był w niepełnym wymiarze godzin w programie Roads to Success działającym przy P.S. 191. Mężczyzna zamiast wykonywać swoją pracę nauczyciela to dawał upust swoim seksualnym potrzebom. Jego ofiarami padło sześć nieletnich - jedna z nich została zgwałcona, a do pozostałych zboczony nauczyciel się dobierał. Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Department of Youth and Community Development zboczony pedagog został już odsunięty od pełnienia swojej funkcji i aresztowany.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: