NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

13.04.2015, godz. 20:35
Pomnik Katyński, NJ, Polonia, New Jersey
foto:

Informacje z metropolii

Doylestown, PA
Uroczyste obchody rocznicowe Katastrofy Smoleńskiej
Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział New Jersey, który jest współorganizatorem obchodów rocznicowych Katastrofy Smoleńskiej i Zbrodni Katyńskiej, zaprasza na uroczystości 18 i 19 kwietnia do Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown, PA. W sobotę o godzinie o godz. 09:30 odbędzie się tam II Forum Polonijne, natomiast dzień później Polonia odda hołd tragicznie zmarłym w Katastrofie Smoleńskiej.


Yonkers, NY
Wielki wyciek wody
W poniedziałek rano doszło do awarii wodociągu na skrzyżowaniu Nepperhan Avenue i Executive Boulevard w Yonkers. Jak podaje NBC News, w wyniku zdarzenia ulice zamieniły się w rwące potoki. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto ruch samochodowy na okolicznych ulicach. Obecnie usuwane są skutki awarii oraz ustalane są przyczyny jej powstania.


Brooklyn, NY
Samobójstwo policjanta
Tragedia na Brooklynie. 48-letni oficer NYPD został znaleziony z raną postrzałową głowy w swoim domu przy Narrows Ave. na Bay Ridge. Jak podaje NBC News, policjant z raną postrzałową został przewieziony do Lutheran Medical Center ale nie udało się go uratować. Wszystko wskazuje, że było to samobójstwo. Śledztwo w sprawie trwa.


Manhattan, NY
Makabryczne odkrycie w Central Park
Nowojorska policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w Central Park. Jak podaje NBC News, zwłoki zostały znalezione przy 72nd Street i West Drive. Stróże prawa nie podali personaliów mężczyzny. Obecnie ustalenie są przyczyny śmierci denata.

tagi: USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: