NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

06.04.2015, godz. 22:16
Kajdanki
foto:

Informacje z metropolii

Grenpoint, NY

Okradała staruszkę

To wręcz niewiarygodnie! Kobieta zatrudniona przez miasto jako Adult Protective Services, miała okraść bezradną staruszkę z Greenpointu. Jak informuje DNA.info, bezduszna pracownica miejska, zdefraudowała pieniądze 94-letniej kobiety. – Oskarżona zmieniając ustawienia na koncie emerytki ukradła 214 tys. dol., które staruszka miała przeznaczone na zapewnienie sobie godziwego bytu  – mówi portalowi oficer Ken Thompson. Pracownica miejska miała dopuścić się haniebnego czynu w okresie między 10 stycznia a 12 września 2013 i ponownie od 24 stycznia do 8 września 2014, kiedy to opiekowała się staruszką.  Oszustka została oskarżona i - jeśli zostanie skazana - grozi jej do 15 lat więzienia.

 

Nowy Jork, NY

Gratka dla wielbicieli motoryzacji

Jeszcze do 12 kwietnia można podziwiać nowości ze świata motoryzacji w nowojorskim Javits Center gdzie trwa New York International Auto Show. To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji. Pod jednym dachem najsłynniejsze firmy prezentują najnowsze modele i marki samochodów. Oprócz pięknych aut producenci również potrafią okazać wielkie serca. W tym roku firma Hyundai przekazała 100 milionów dolarów na leczenie dzieci chorych na raka.

 

Bronx, NY

Wypadek szkolnego autobusu

W poniedziałek rano doszło do groźnego wypadku, w którym autobus szkolny zderzył się z samochodem. Jak podje NY1 do zdarzenia doszło przy Boynton i Story Avenues. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Według lekarzy jego stan zdrowia jest stabilny i nie zagraża życiu. Według nowojorskiej policji szkolny autobus jechał pusty. Obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku.

 

Nowy Jork, NY

Bum na pre-K

W ciągu zaledwie trzech tygodni do nowojorskich przedszkoli zapisano 51 tysięcy dzieci.  Rekrutacja odbywa się za pomocą internetu – na stronie www.schools.nyc.gov/prek, telefonicznie pod numerem 311 lub w jednym z  punktów rejestracji. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Wnioski nie są przyjmowane za pośrednictwem poczty, nie można ich także składać bezpośrednio w szkołach. Zapisy czterolatków przyjmowane będą jeszcze do 24 kwietnia.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: