NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

30.03.2015, godz. 21:58
MTA, NYC, metro, Nowy Jork,
foto:

Informacje z metropolii.

Nowy Jork, NY
Nocne remonty metra
Osoby, które w nocy wracają z pracy, muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak podaje NY1, od poniedziałku wieczorem nocny remont metra zakłóci kursowanie pociągów metra linii E, F, M i linii R w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Prace będą rozpoczynały się o godzinie 10 pm i potrwają do 5 am. Pociąg E zostanie zawieszony między Roosevelt Avenue i World Trade Center. Natomiast linia F nie będzie kursowała między Roosevelt Avenue i 21st Street-Queensbridge. Więcej informacji na stronie mta.info.


Brooklyn, NY
Groźny wypadek na Canarsie
12 osób zostało rannych w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek w porannym szczycie. Jak informuje nowojorska policja, minivan uderzył w autobus MTA linii B6; do zdarzenia doszło na Glenwood Road i East 102nd Street przed 9 am. Według NBC News w wyniku wypadku kilkanaście osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych są dzieci.


New Haven, CT
Śmierć na torach Metro-North
Jak podaje NBC News, w niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem Metro-North w New Haven CT. – Pociąg uderzył w osobę, która z niewiadomych dotąd przyczyn znajdowała się na torach. Do zdarzenia doszło przed 6 pm. W wyniku śmiertelnego incydentu musieliśmy na co najmniej pół godziny zatrzymać kursowanie pociągów – powiedziała Marjorie Anders, rzeczniczka  prasowa Metro-North. Policja nie podała personaliów ofiary.


Garfield, NJ
Pożar w New Jersey
Jak podają strażacy, jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w niedzielę w jednym z domów przy River Drive w Garfield. Jak donosi NBC News ogień został zaprószony w kuchni na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego domu. Pogorzelcom usiłował nieść pomoc policjant, który jako pierwszy zauważył niebezpieczeństwo i wezwał straż pożarną. Funkcjonariusz chciał wejść do płonącego pomieszczenia zanim nadjechali strażacy. Niestety, gdy otworzył drzwi ogień buchnął uniemożliwiając wejście do domu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia jeden z mieszkańców już nie żył. Policja zidentyfikowała ofiarę pożaru - w ogniu zginął Denise D'Agostino.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: