NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

24.03.2015, godz. 22:14
MTA
foto:

Informacje z metropolii.

Manhattan, NY. Śmierć pod kołami metra linii 1
Jak podaje NYPD, kobieta została śmiertelnie potrącona przez pociąg metra na Inwood. Według reakcji świadków, ofiara z niewiadomych dotąd przyczyn znajdowała się na torach metra kiedy nadjeżdżał skład. Do zdarzenia doszło przy 207th Street w pobliżu 10th Avenue. Oficerowie policji nie ujawnili personaliów oraz wieku ofiary. Trwa dochodzenie.

Commack, NY. Okradły TJ Maxx
To się nazywa pociąg do fatałaszków. Policja z Long Island poszukuje dwóch kobiet, które wtargnęły do sklepu TJ Maxx przy Jericho Turnpike w Commack, i bez żenady wyszły z niego z naręczem ubrań oraz torebek nie płacąc przy tym ani centa. Okazało się, że ani personel sklepu ani pracownicy ochrony nie zauważyli kobiet, które ukradły towar na kwotę 2 tysięcy dolarów. Wyczyn złodziejek zarejestrowały natomiast kamery, na których dokładnie widać jak kobiety dokonały grabieży i z niezapłaconym towarem weszły do zaparkowanego pod sklepem samochodu, po czym odjechały w siną dal.


Brooklyn, NY. Jest coraz niebezpieczniej
Jak podaje nowojorska policja, w ciągu dwóch dni, niemal w tym samym miejscu, doszło do dwóch strzelanin. Napastnicy upatrzyli sobie tym razem rejon Bedford i Clarkson Ave w okolicy Prospect Lefferts Garden na Brooklynie. Okoliczni mieszkańcy ostatnie dwa incydenty z użyciem broni palnej uważają za przerażające. Ranni w obu oddzielnych strzelaninach zostali przewiezieni do Kings County Hospital. Policja nie dokonała jeszcze aresztowań napastników, obecnie trwa ich poszukiwanie.

Nowy Jork, NY. Płatne reklamówki

Urzędnicy miejscy i grupa ekologów ponownie podjęła temat dotyczący wprowadzenia opłat za torby foliowe i papierowe. Jeśli uda im się przeforsować swoje propozycję, to za popularne reklamówki zapłacimy 10 centów.Jak podaje NY1, do pobierania opłaty od klientów zobowiązani byliby właściciele sklepów. Nowe regulacje nie dotyczyłyby restauracji, ze względu na ograniczone alternatywy dla dostaw zamawianego jedzenia na wynos. Według pomysłodawców nowego projektu nowojorczycy zużywają 5,2 mld plastikowych toreb rocznie. Ekolodzy nalegają aby Rada Miasta przegłosowała nowe regulacje przed Dniem Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: