NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

19.03.2015, godz. 17:37
Nowy Jork droga
foto:

Informacje z metropolii.

Nowy Jork, NY. Wielkie łatanie dziur
Tegoroczna ostra zima poczyniła wiele szkód na ulicach metropolii, które i bez tego – miejscami – wołają o pomstę do nieba. Naprzemienne mrozy, śniegi czy deszcze, zniszczyły asfalt i sprawiły, że na drogach pojawiło się wiele nowych dziur. Jak do tej pory w tym sezonie drogowcy załatali ich około 160 tysięcy, ale ciągle wiele jest do zrobienia. Władze miasta przypominają nowojorczykom, że zgłoszenie o dziurach można składać dzwoniąc pod numer 311 lub poprzez stronę: nyc.gov/dot.


Queens, NY. Ośmiu rannych w pożarze
Ponad 150 strażaków walczyło z potężnym pożarem, jaki wybuchł w Woodhaven na Queensie. Szalejący ogień spowodował, że kilka rodzin straciło dach nad głową a osiem osób – w tym dwóch strażaków – trafiło do szpitala. Jak ustalili inspektorzy FDNY, pożar zaczął się w domu przy 91-21 90 Street i szybko rozprzestrzenił się na sąsiednie, położone w szeregu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu ognia. Pogorzelcami zajął się Czerwony Krzyż.


Lindenhurst, NY. Szukają złodzieja datków
Policja z Long Island szuka mężczyzny podejrzanego o kradzież pojemnika, do którego ludzie wrzucali pieniądze na akcję pomocy żołnierzom. Łupem złodzieja padł słoik znajdujący się  w King Bear Auto Service Centers przy 21 Sunrise Highway. Zdaniem właścicieli warsztatu znajdowało się w nim ponad sto dolarów. Datki były zbierane przez organizację Girl Scouts, która miała je przekazać stacjonującym poza granicami USA żołnierzom.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: