NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

18.03.2015, godz. 22:19
Donald Trump
foto:

Informacje z metropolii.

Nowy Jork, NY. Żeńska strona biznesu
Biznes i działalność gospodarcza to w dalszym ciągu raczej męska domena, niemniej kobiety zaczynają brać sprawy w swoje ręce. Z raportu opublikowanego właśnie w ramach marca -obchodzonego jako miesiąc kobiet, wynika, że coraz więcej pań w Nowym Jorku zajęło się biznesem. Przez ostatnią dekadę liczba ta zwiększyła się o 43 procent. Najbardziej żeńską twarz przyjął biznes na Brooklynie, gdzie odnotowano wzrost aż o 77 proc. Kobiety najczęściej decydują się na otwarcie agencji poradniczych, salonów piękności, galerii, butików i kawiarenek z domowymi wypiekami.


Manhattan, NY. Donald Trump na prezydenta?
W nowojorskich politycznych kuluarach pojawiły się spekulacje o tym, że słynny bogacz Donald Trump ma rozpocząć kampanię, by uzyskać nominację Partii Republikańskiej do wyścigu prezydenckiego w 2016 roku. Sam zainteresowany nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Jedyne co robi – i robił w przeszłości – to nie szczędzi krytyki obecnej administracji w Waszyngtonie i prezydentowi Obamie. Wiadomo też, że w ten czwartek oraz w przyszłym miesiącu ma pojawić się na różnych wiecach i politycznych spotkaniach w New Hampshire – stanie, gdzie bardzo wcześnie odbywają się prawybory.


Nowy Jork, NY. Nowojorczycy pokochali „Ubery”
Wygląda na to, że mieszkańcy metropolii wolą poprzez aplikację w smartphonie zamawiać sobie taksówkę, niż machać – lub krzyczeć – za yellow cab. Z danych Taxi and Limousine Commission wynika, że po ulicach metropolii jeździ obecnie więcej samochodów należących do Ubera niż żółtych taksówek. Konkretnie pod szyldem Uber zarejestrowanych jest 14.088 aut, tymczasem liczba yellow cab to 13.587.

Greenpoint, NY. Szkolny pokaz mody

W czwartek 19 marca o godz. 5.30 po południu w szkole John Ericsson Middle School 126 na Greenpoincie odbędzie się pokaz mody przygotowany przez uczniów szkoły. Modele zaprezentują się publiczności w kreacjach stworzonych przez butik z odzieżą dziecięcą Mini Me. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bilety w cenie $10 można zakupić przed wejściem. Adres: MS126, 424 Leonard Street, Brooklyn, NY 11222 (wejście od Bayard St.)

 

Queens, NY. Śmiertelny wypadek

80-letnia staruszka została potrącona przez samochód. Do zdarzenia doszło gdy kobieta przechodziła we wtorek po południu przez East Elmhurst Street. Na ulicy pojawił się samochód, którego nie zauważyła i wpadła prosto pod jego koła. Kierowca, który prowadził samochód, zatrzymał się i udzielił poszkodowanej pomocy wzywając służby ratunkowe. Mimo tego, nie udało się uratować jej życia.

 

Jamaica, NY. Gęsi przyczyną awaryjnego lądowania

Chwile grozy przeżyło 126 pasażerów i 7 członków załogi po tym, jak samolot należący do linii American Airlines zderzył się ze stadem lecących ptaków. Jak podaje NY1, samolot wystartował z lotniska JFK do ST. Thomas na Wyspach Dziewiczych. Po około 10 minutach lotu pilot zgłosił kontroli ruchu, że podczas wznoszenia samolotu w jego szybę uderzyło stado gęsi. Ze względów bezpieczeństwa, pilot zdecydował się na awaryjne lądowanie. Nikt nie odniósł obrażeń.

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: