NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

16.03.2015, godz. 22:26
MTA
foto:

Informacje z metropolii.

Queens, NY. Zboczony pasażer autobusu Q53
Nowojorska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące molestowania dziewczynki w autobusie MTA Q53. Jak informuje NBC News pasażerowie zauważyli jak mężczyzna ociera się intymnymi częściami ciała o 6-letnie dziecko. Natychmiast wezwali policję. Gdy autobus zatrzymał się na Woodhaven Boulevard i 63rd Drive, na zboczonego pasażera czekała już policja. Okazało się, że mężczyzna był… opiekunem dziecka. Sześciolatka została przewieziona do szpitala w celu ustalenia czy nie doszło do nadużyć seksualnych w stosunku do niej.

Queens, NY. Spłonęła w pożarze
77-latka zginęła w pożarze, do którego doszło na Shore Front Parkway. Jak podaje NY1, ogień został zauważony przez jedną z sąsiadek, która natychmiast wezwała straż pożarną. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy znaleźli nieprzytomną kobietę leżącą na podłodze w swoim mieszkaniu. Ofiara została przewieziona do szpitala, niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia. Według wstępnych ustaleń oficerów FDNY w mieszkaniu kobiety zamalowane były czujniki dymu.

Nowy Jork, NY. Rozpoczęto zapisy do Pre-K
Od poniedziałku do 24 kwietnia można zapisywać swoje pociechy do przedszkoli. Jak podaje NY1 program obejmuje bezpłatny pobyt i edukację w pre-kindergarten dzieciom, które urodziły się w 2011 roku. – Pobyt dzieci w przedszkolu daje szansę na dużo lepszy start w szkole i zwiększa możliwości na lepszą edukacyjną przyszłość – powiedział Bill De Blasio (53 l.) burmistrz Nowego Jorku. Jak zapewniają włodarze miejscy we wrześniu każde dziecko, które urodziło się w Nowym Jorku w 2011, będzie miało miejsce w przedszkolu. Trzeba tylko pamiętać aby pociechę zapisać. Więcej informacji na stronie schools.nyc.gov.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: