NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

02.03.2015, godz. 18:27
Brooklyn Bridge
foto:

Informacje z metropolii.

Brooklyn, NY. Kosztowny remont Brooklyn Bridge
Mało tego, że nie widać końca trwającego od pięciu lat remontu Brooklyn Bridge, to wzrastają jego koszty. Jak informuje NY1, wzrósł już on do 100 mln. dolarów. Wszystko przez to, że inżynierowie odkryli 3 tysiące kolejnych uszkodzeń, które niezwłocznie muszą zostać usunięte i  w związku z tym przesunięto termin zakończenia prac budowlanych. Wstępnie podano, że most w pełni oddany zostanie do użytku dopiero w 2016 roku.

Nowy Jork, NY. Kiedy ta wiosna?!
AccuWeather nie ma niestety dobrych wiadomości dla nowojorczyków, którzy mają dość śniegu zalegającego na chodnikach albo błota.  Jak podają synoptycy we wtorek dalej będzie padał marznący śnieg, a termometry wskazywać będą zaledwie 31F  (czyli około minus 1 st. C). W środę przestanie sypać śnieg, ale przydadzą się kalosze, bo zacznie padać deszcz. Z kolei w czwartek... znowu śnieg.

Manhattan, NY. Wypadek w drodze na lotnisko
Do niebezpiecznego wypadku doszło na Times Square w poniedziałek rano. Jak podaje DNA.info kobieta, która pakowała bagaże do taksówki została niemal zmiażdżona przez drugi nadjeżdżający samochód. Kierowca pojazdu najwyraźniej jej nie zauważył. Ofiara wybierała się na lotnisko JFK, jednak zamiast tam ranna trafiła do Bellevue Hospital. Lekarze jej stan zdrowia określają jako stabilny. Sprawca wypadku został na miejscu zdarzenia i wezwał służby ratunkowe.

Brooklyn, NY. Staruszka spłonęła w ogniu
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło przy 77th St. i Fifth Ave. na Bay Ridge. Ofiara to 86-letnia staruszka, która zginęła na skutek rozległych poparzeń i zatrucia ogniem, po tym jak w jej mieszkaniu wybuch ogień. Straż wezwali na miejsce sąsiedzi, którzy zauważyli dym wydobywający się z mieszkania staruszki. Ofiara została przewieziona do Lutheran Medical Center, niestety lekarze stwierdzili jej zgon. Obecnie ustalana jest przyczyna wybuchu pożaru.

Bronx, NY. Bandyci zaatakowali w sklepie
Jak podaje NYPD, dwie kobiety i pięciu mężczyzn napadło na robiących zakupy klientów. Najpierw wyzywali ich słownie, a później w ruch poszły metalowe stojaki, którymi okładali swoje ofiary. W wyniku wybuchu agresji rannych zostało kilka osób. Poszkodowani z ranami kłutymi trafili do szpitala. Napastnicy ukradli ze sklepu 56 dolarów. NYPD poszukuje bandziorów.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: