NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

22.02.2015, godz. 22:58
polski wieczór z New Jersey Devils
foto:

Informacje z metropolii.

Newark, NJ. NHL z polskim akcentem
Już w środę wielkie wydarzenie - polski wieczór z New Jersey Devils. Tego dnia będzie można poczuć prawdziwą sportową atmosferę okraszoną polskim akcentem. Bowiem w przerwie meczu New Jersey Devils wystąpi Polish American Folk Dance Company. Impreza odbędzie się 25 lutego o godzinie 6:30 pm. - Pomalujcie twarze na biało-czerwono, ubierzcie szaliki, weźcie flagi. Pokażmy jak kibicuje Polak! – zaprasza Tomek Moczerniuk jeden z organizatorów.  Bilety wpisując kod POLSKA można jeszcze kupić na stronie newjerseydevils.com.

Manhattan, NY. Oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym
Już 3 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych) Instytut Piłsudskiego zaprasza na program artystyczny w wykonaniu Grupy Młodych, poświęcony Pannom Niezłomnym oraz projekcję filmu pt. „Inka” Jest to opowieść o Danucie Siedzikównie - pseudonim Inka, która była sanitariuszką i łączniczką AK. Spotkanie połączone z projekcją filmu odbędzie się 3 marca (wtorek) o godz. 19-tej w  siedzibie Instytutu 180 Second Ave (pomiędzy ulicami 11 i 12).

Nowy Jork, NY. Biorą się za właścicieli  budynków
Jak podaje NY1 Eric Schneiderman -  prokurator generalny Nowego Jorku, oraz  Bill de Blasio mają dość nieuczciwych właścicieli budynków, którzy źle traktują lokatorów wynajmujących mieszkania z regulowanym czynszem. Zgodnie z zapowiedziami lLokatorzy mieszkający z zimnych i wymagających natychmiastowego remontu mieszkaniach będą mogli zgłosić niedogodności pod nr 311, a miasto zawiadomi odpowiednie agencje, które zostaną zobowiązane do podjęcia odpowiednich kroków mobilizujących właścicieli do usunięcia niedogodności.

Nowy Jork, NY. Spadła liczba zatrzymań Stop-and-frisk
Jak podaje NYPD  w ciągu 6 miesięcy liczba zatrzymań w ramach Stop-and-frisk zmniejszyła się o około 80 procent. Według ekspertów bezpośredni wpływ na to ma zmiana polityki, którą wprowadził w metropolii rok temu Bill de Blasio. Według statystyk w minionym roku NYPD zatrzymała 46 tys. osób, natomiast w 2013 -  190 tys. Prawdziwy rekord odnotowano w 2011 roku. Wówczas zatrzymano i przeszukano 700 tys. osób.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: