NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

19.02.2015, godz. 20:25
Zima, NYC
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii.

Nowy Jork, NY. Kolejny bardzo mroźny dzień
Urzędnicy z Biura Zarządzania Kryzysowego wydali ostrzeżenie przed kolejnym atakiem zimy. Jak podaje NY1 nowojorczycy powinni przygotować się na kolejny bardzo mroźny dzień. W piątek będzie bardzo zimno, a poczucie chłodu potęgować będzie silny arktyczny wiatr. Słupki rtęci na termometrach wskazywać będą zaledwie 12F/-11C.

Nowy Jork, NY. UPS ma kłopot z paleniem
Jak podaje NY1, władze Nowego Jorku złożyły pozew przeciwko United Parcel Service (UPS), w którym to oskarżają firmę kurierską o dostarczanie nieopodatkowanych papierosów. - UPS zrealizował ponad 78.500 przesyłek takich transportów papierosów. Trafiły one do konsumentów i sprzedawców. Połowa z nich została dostarczona do klientów w pięciu gminach miasta, oraz do osób nieletnich – podają władze. UPS zaprzecza zarzutom.

Brooklyn, NY. Groźny taksówkarz
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na parkingu przed sklepem Ikea na Red Hook. Jak podaje NBC News, taksówkarz zagroził innemu kierowcy, że go zabije. Anthony Alvelo (43 l.) popchnął 51-latka i gdy ten upadł wyciągnął mu z portfela 500 dolarów. Mało tego - dwa dni wcześniej Alvelo ukradł z magazynu Ikea towar o wartości 300 dolarów. Całe szczęście policja złapała już napastnika, który teraz odpowie za swój występek.

Rockland County, NY. Zatruli się gazem
Dziewięć osób trafiło do szpitala po tym, jak w ich domu ulatniał się gaz. Jak podaje NBC News mieszkańcy domu, znajdującego się w Rockland County, trafili do szpitala z silnymi objawami zatrucia tlenkiem węgla. Wszyscy odczuwali silne bóle głowy i mdłości. Wśród poszkodowanych jest miesięczne dziecko, o którego stan zdrowia lekarze z Westchester Medical Center obawiają się najbardziej. Obecnie badane są przyczyny powstania wycieku gazu.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: