NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

13.02.2015, godz. 21:06
fdny
foto:

Wiadomości z metropolii i polskich dzielnic.

Pożar na Jackson Heights. Ogień w apartamentowcu

Nowojorscy strażacy w przeraźliwym zimnie walczyli z pożarem jaki wybuchł w Jackson Heights. Opanowanie żywiołu zajęło ponad godzinę. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak podaje rzecznik FDNY, zgłoszenie przyjęto o 11.30 w czwartek. Pożar jaki wybuchł w apartamencie na ostatnim piętrze budynku przy 35-64 81st St. szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się opanować ogień o 12.39 w piątek nad ranem. W wyniku pożaru dwie osoby trafiły do Elmhurst Hospital. Ich stan jest poważny. jak na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Lindenhurst, NY. Napad na bank

Detektywi z Suffolk County Police prowadzą dochodzenie w sprawie napadu do jakiego doszło w oddziale banku Capital One, przy 300 South Wellwood Avenue. Jak ustalono, biały mężczyzna podszedł do kasjerki i grożąc jej bronią zażądał gotówki. Wystraszona kobieta oddała mu to, co miała w kasie. A mężczyzna z łupem zbiegł.

Nowy Jork, NY. Zabezpieczajcie się

Nowojorski Wydział Zdrowia rozpoczął nową kampanię na rzecz bezpiecznego seksu. Akcja została ogłoszona przez szefową wydziału, dr Mary Bassett w... Museum of Sex. W ramach nowej inicjatywy nowojorczycy będą mieli dostęp do darmowych prezerwatyw, które będą rozprowadzone w ponad 3 tys. barów i klubów w pięciu dzielnicach NYC.

Nowy Jork, NY. Demokraci nie zjadą do NYC

Krajowa Konwencja Partii Demokratycznej (DNC), podczas której wybierany będzie przedstawiciel tej partii do wyborów prezydenckich, odbędzie się w Filadelfii. Nowy Jork uznano za niestabilny politycznie, ze względu napięcie i nieskoordynowane działania burmistrza Billa de Blasio z gubernatorem Andrew Cuomo oraz jego konflikt z policją. Konwencja Partii Republikańskiej odbędzie się w Cleveland w Ohio.

Brooklyn, NY. Skakali na rzecz serca

Uczniowie z P.S. 197 w Midwood na Brooklynie zaangażowali się w akcję American Heart Association's Jump Rope for Heart - czyli skakanie na rzecz walki z chorobami serca. Nie był to pierwszy raz kiedy, skacząc przez skakankę, pomagali osobom cierpiącym na serce. Podczas tegorocznej  akcji zebrano ponad 3 tysiące dolarów.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: