NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

12.02.2015, godz. 21:07
NYPD
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii

Queens, NY. Zginął na torach LIRR

Jak podaje nowojorska policja, 38-letni mężczyzna skoczył na tory tuż przed nadjeżdżający pociąg Long Island Rail Road. Do zdarzenia doszło na stacji Flushing Main St. Według relacji służb ratunkowych, mężczyzna nie miał szans na przeżycie, zginął na miejscu. Policja nie ujawniła tożsamości desperata. Po tragicznym wypadku na kilka godzin zawieszono kursowanie pociągów LIRR. Obecnie funkcjonariusze policji prowadzą dochodzenie mające ustalić co było przyczyną tragedii.

Queens, NY. Wybuch studzienki

Ciągnąca się zima i zalegający na ulicach śnieg daje ostro w kość nie tylko mieszkańcom Nowego Jorku. Pełne ręce roboty mają również strażacy, gdyż z powodu topniejącego śniegu bardzo często dochodzi do wybuchów w studzienkach. Jak podaje DNAinfo, tym razem doszło do podwójnego wybuchu, który miał miejsce przy 39th Ave., w pobliżu 63rd Street. Do pierwszego z nich doszło o godzinie 10:30 a.m. Kiedy pracownikom Con Edison udało się zlokalizować przyczynę wybuchu i naprawić usterkę, dwie godziny później doszło do kolejnej awarii w tej samej okolicy. W wyniku zdarzenia na kilka godzin wyłączono prąd okolicznym mieszkańcom.

Brooklyn, NY. Napad na Williamsburgu

Jak podaje nowojorska policja, do niebezpiecznego zdarzenia doszło na East Williamsburg w pobliżu Morgan Avenue and Thames Street. Do 47-letniej ofiary podeszło od tyłu dwóch zamaskowanych mężczyzn, przystawili napadniętemu nóż do gardła i zaczęli grozić, że jeśli zacznie wzywać pomocy, to go zabiją. Wyciągnęli mu z kieszeni spodni portfel, w którym było 70 dolarów. Potem uciekli z łupem.


Bronx, NY. Dusiła ucznia

Melanie Evans (35 l.) , kierowca szkolnego autobusu, została oskarżona o duszenie jednego z jadących uczniów. Jak podaje NBC News kobieta chwyciła go za szyję, gdy ten nie chciał usiąść tam, gdzie wskazała. Chłopak zaczął się dusić. W rezultacie uczeń został dotkliwie ranny, na jego szyi po zdarzeniu zostały zadrapania i siniaki. Kobieta została zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków.


tagi: metropolia NYC
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: