NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najważniejsze informacje z metropolii

Najważniejsze informacje z metropolii

08.02.2015, godz. 19:33
prom, NYC, Queens,
foto:

Nowy Jork. Nowe połączenia promowe

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich, którzy nie znoszą tłoku w nowojorskim metrze. Jak zapowiedział burmistrz metropolii Bill de Blasio (53 l.) do 2017 roku w Nowym Jorku powstanie kilka nowych połączeń promowych, dzięki którym nowojorczycy szybko dostaną się z Manhattanu na Brooklyn.  Na początek przystanki promowe  zostaną ulokowane na nabrzeżu Brooklynu na Bay Ridge, Sunset Park, Red Hook przy Atlantic Avenue i Fulton Ferry Landing. Później rozpocznie się rozbudowa połączeń promowych i kolejne stacje powstaną na Bronksie.

Nowy Jork. Zmarł John Whitehead

W wieku 92 lat zmarł John Whitehead. Był on pomysłodawcą i  założycielem National September 11 Memorial & Museum. Jak podaje NY1, Whitehead na szeroką skalę prowadził starania, dzięki którym pozyskiwano niezbędne fundusze na sfinalizowanie projektu.  – On zawsze będzie w naszej pamięci, a jego wkład i zaangażowanie na zawsze zostanie częścią amerykańskiej historii - napisali w oświadczeniu członkowie National September 11 Memorial & Museum.

Bronx. Uprawiała seks z uczniem

Maria Contreras (29 l.) zatrudniona na zastępstwo w Bronx Academy of Letters  została oskarżona o uprawianie seksu z 14-letnim uczniem. Jak podaje NBC News nauczycielka usłyszała sześć zarzutów. – Obecnie trwa dochodzenie w sprawie, które prowadzimy z NYPD.  W związku z tym że zarzuty są bardzo niepokojące, nauczycielka została już zwolniona ze szkoły, w której pracowała – powiedziała  Devora Kaye, rzecznik prasowy Department of Education.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: