NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najpierw twierdziła, że napadł ją Eliot Spitzer. Teraz przeprosiła i… wróciła do Moskwy

Najpierw twierdziła, że napadł ją Eliot Spitzer. Teraz przeprosiła i… wróciła do Moskwy

17.02.2016, godz. 00:00
Czego może nauczyć Eliot Spitzer?  - 1598
Czego może nauczyć Eliot Spitzer? foto:

Kobieta, która twierdziła, że została zaatakowana przez Eliota Spitzera, to 25-letnia Svetlana Zakharova-Travis. Według adwokata byłego polityka, Rosjanka wróciła do Moskwy. Wysłała też maila, w którym przeprosiła za fałszywe oskarżenia.

– Pani Zakharova-Travis wróciła do rodzinnej Rosji i wysłała do mojego klienta e-mail, w którym wycofuje się ze wszystkiego, co powiedziała oraz przeprosiła za fałszywe zarzuty. Wiadomość tę przekazałem już do biura prokuratora Manhattanu – poinformował adwokat Spitzera, Adam Kaufman.
Policja tymczasem kontynuuje dochodzenie. A jego wyniki są dość zaskakujące.
Otóż, jak podaje „New York Post” powołując się na anonimowego policyjnego informatora będącego blisko sprawy, Svetlana Zakharova-Travis to kobieta „lubiąca być w centrum zainteresowania, kochająca luksusy, pieniądze, drogą biżuterię i firmowe ubrania, którymi się obnosiła chociaż była bez pracy”.
Co więcej, detektywi podejrzewają, że Zakharova-Travis, która zachowała nazwisko męża po rozwodzie w 2013 roku, była prostytutką, kasującą nawet 5000 dolarów za noc. Ich zdaniem to ona jako „Svetlana Z” napisała artykuł „Sex is Sex, but Money is Money” dla portalu Medium. Pisze tam m.in. „W marcu skończyłam 24 lata i mam odłożone 200 tysięcy dolarów. Udało mi się to dzięki piep….u”.
Zdaniem śledczych Svietlana gustowała w starszych i bogatych mężczyznach, traktowała ich jak „sugar daddy”. Z Eliotem Spitzerem mała się poznać około dwóch lat temu, kiedy pracowała jako luksusowa call girl. Według adwokata polityka, Svietlana od jakiegoś czasu była w depresji. Chciała wrócić do Rosji. Kilka dni temu miała zadzwonić do Spitzera i poprosić, by zarezerwował pokój w Plaza Hotel na sobotę, bo w niedzielę wraca do Moskwy.
Spotkali się tam i po krótkiej rozmowie rozstali. Kilka godzin później Svietlana zadzwoniła do byłego gubernatora. „Brzmiała bardzo niepokojąco” – miał powiedzieć Spitzer swojemu adwokatowi. Postanowił więc wrócić do hotelu.  W międzyczasie dyspozytor 911 przyjął zgłoszenie od Svietlany, która zgłosiła próbę samobójczą.  Przybyły do pokoju Spitzer próbował uspokoić panikującą kobietę i kiedy policja przybyła na miejsce, otworzył im i pozwolił zabrać do szpitala.
Lekarze w Mount Sinai West Hospital opatrzyli jej lekkie nacięcie na ręce. Zaś ona sama powiedziała policji i lekarzom, że Spitzer próbował ją udusić… Później wycofała się z oskarżeń, odmówiła współpracy i złożenia oskarżenia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: