NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy To najmłodszy Wielki Marszałek! On poprowadzi Paradę Pułaskiego 2015!

To najmłodszy Wielki Marszałek! On poprowadzi Paradę Pułaskiego 2015!

21.11.2014, godz. 21:08
Wielki Marszałek - Artur Dybanowski
foto: Zbigniew Bielski

Wiemy już kto poprowadzi Polonię podczas Parady Pułaskiego w 2015 r. W czwartek wieczór, podczas spotkania na Ozone Park Wielkim Marszałkiem wybrany został Artur Dybanowski – właściciel Arthur’s Funeral Home na Greenpoincie!

- To dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że Polonia ma do mnie zaufanie i wybrała właśnie mnie – mówił tuż po wyborze Artur Dybanowski.

Nowo mianowany marszałek zapewnia, że Parada pod jego przewodnictwem będzie nieco inna niż dotychczasowe.

– Każdego roku Parada Pułaskiego jest wielkim świętem dla Polonii mieszkającej na Wschodnim Wybrzeżu. Każdy marszałek robi wszystko, aby manifest polskości na Manhattanie wyglądał imponująco. Chciałbym aby w Paradzie pod moim przewodnictwem udział wzięło dużo więcej młodych ludzi – mówi nam Artur Dybanowski.

Nic dziwnego, że Dybanowski stawia na młodzież. Jest bowiem najmłodszym w historii marszałkiem Parady Pułaskiego.

– Mam 35 lat. Gdy przyjechałem do Stanów w 1989 roku wiedziałem, że wszystko jest w moich rękach. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnąłem sukces. Jestem właścicielem Arthur’s Funeral Home na Greenpoincie. Podczas mojej kadencji będę namawiał młodych ludzi, aby oni również dążyli do obranych wcześniej celów i pokazali, że Polak potrafi - a tym bardziej młody Polak – dodaje.

By biało-czerwony przemarsz reprezentacyjną Piątą Aleją wyglądał naprawdę imponująci potrzebne są środki finansowe.

– Bez wsparcia polonijnych biznesów będzie nam trudno zorganizować Paradę. Dlatego zwracam się z prośbą do Polonii, by wspierała Komitet Parady i wpłacała donacje. Tylko dzięki wspólnym działaniom utrzymamy polskie święto na Manhattanie - mówi Dybanowski. I nie bez przyczyny motto przewodnie przyszłorocznej paradt to „Znajdźmy czas dla Polonii”.

Największa polonijna gazeta w Stanach - Super Express – gratuluje nowemu Wielkiemu Marszałkowi i obiecuje, że – jak zwykle – będzie wspierała Paradę z całych sił.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: