NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najlepsza praca w USA

Najlepsza praca w USA

30.11.2013, godz. 02:00
Najlepsza praca w USA
foto:

Kto jest u progu wybierania sobie szkoły czy zawodu, powinien dobrze się zastanowić. Z najnowszego rankingu jasno wynika, jakie profesje są teraz najlepsze, a jakie najgorsze w Stanach. Według U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS) przeciętny zatrudniony spędza w ciągu dnia dużo więcej godzin w pracy niż z rodziną, tym bardziej więc warto się zastanowić, co chcemy robić w życiu, a może... co w nim zmienić.

Według zestawienia najlepszymi i najbardziej opłacalnymi zawodami w USA są teraz takie specjalizacje jak praca w ubezpieczeniach oraz finansach. Jeśli więc ktoś w przyszłości planuje zbić fortunę, to powinien rozejrzeć się za kursami i szkoleniami, które pozwolą znaleźć zajęcie właśnie w tych branżach. Biuro CareerCast, sporządzając ranking na podstawie danych agencji rządowych, brało pod uwagę: środowisko pracy, pensje, stres i inne rodzaje obciążenia oraz możliwość znalezienia zatrudnienia - czyli dużą bądź mniejszą konkurencję. Pod tym względem spośród aż dwustu ocenianych zawodów najlepiej mają właśnie analitycy ubezpieczeniowi i finansowi, a także informatycy zajmujący się programowaniem.

Tymczasem okazuje się, że najgorszy zawód, jaki można wykonywać w Stanach, to... dziennikarz (przynajmniej według CareerCast i w odniesieniu do amerykańskich mediów). Dziennikarz i reporter gazety pracują w trudnych warunkach, a ich obowiązki są wyjątkowo stresujące. Na drugim miejscu listy najgorszych zawodów uplasował się drwal - ten zawód w ubiegłym roku był na liście najgorszych fachów numerem jeden. Co jeszcze? Według tegorocznego rankingu nie opłaca się również być żołnierzem oraz pracować na platformie wiertniczej.

Najlepsze zawody:

specjalista od ubezpieczeń

inżynier biomedyczny

specjalista ds. oprogramowania

audiolog (audiologia to dział nauk o słuchu)

specjalista ds. planowania finansów

Najgorsze zawody:

dziennikarz, reporter w gazecie

drwal

pracownik personelu wojskowego

aktor

pracownik na platformie wiertniczej

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: