NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najbliżsi na Greenpoincie oddali hołd mężowi, ojcu, przyjacielowi... Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Chaleckiego

Najbliżsi na Greenpoincie oddali hołd mężowi, ojcu, przyjacielowi... Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Chaleckiego

18.07.2014, godz. 17:24
Zbigniew Chalecki
foto:

Rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali Zbigniewa Chaleckiego, byłego właściciela klubu Europa na Greenpoincie. Msza Św. w intencji zmarłego została odprawiona w minioną środę w kościele Św. Stanisława Kostki. Nabożeństwo celebrowali wspólnie ksiądz Ryszard Koper oraz ksiądz Marek Sobczak, proboszcz parafii.

Dzień wcześniej w Arthur's Funeral Home przy Nassau Ave wystawiono trumnę z ciałem zmarłego. Na miejscu zjawiło się wiele osób chcących pożegnać Zbyszka i złożyć kondolencje jego najbliższym, żonie Atenie i córce Klaudii.

Zbigniew Chalecki zmarł na atak serca w czwartek, 10 lipca. Miał 43 lata. Był osobą bardzo znaną w środowisku polonijnym. W latach 1994-2012 prowadził popularny klub Europa na Greenpoincie. Dał się poznać również jako promotor koncertowy, organizując występy gwiazd z Polski nie tylko w klubie Europa, ale także w wielu innych miejscach, między innymi w legendarnym Roseland Ballroom na Manhattanie.
Od dwóch lat jako broker z sukcesami działał na rynku nieruchomości...


Marcin Żurawicz

foto Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: