NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Najbardziej zboczony nauczyciel w NYC!

Najbardziej zboczony nauczyciel w NYC!

02.10.2014, godz. 00:00
Brooklyn Technical High School
foto:

To naprawdę obrzydliwa i bulwersująca sprawa! Sean Shaynak, 44-letni nauczyciel z prestiżowej Brooklyn Technical High School, jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne swoich nieletnich uczennic. Pedagog-zboczeniec, zamiast siedzieć jak najdalej od dzieci, jest tylko zawieszony wykonywaniu zawodu i w dalszym ciągu pobiera roczną pensję w wysokości ponad 50 tys. dol. - donosi „Daily News”.

Shaynak uczył w brooklyńskiej szkole matematyki i fizyki. Tak przynajmniej to wyglądało od strony oficjalnej. Ale po godzinach zadaje się, że uczył zupełnie czegoś innego...

Pod koniec sierpnia nauczyciel został aresztowany po tym, jak jedna z jego 16-letnich uczennic pokazała zdjęcie, które jej przesłał. Były na nim intymne części ciała pana Shaynak... Nauczyciel-zboczeniec został wówczas oskarżony o wysyłanie niestosownych treści do nieletnich.

Ale był to początek dalszych oskarżeń... Zaraz po 16-latce, zaczęły zgłaszać się kolejne uczennice. Prokuratura wszczęła więc śledztwo, które pokazało, że wysyłanie zdjęć to najdrobniejsze z przewinień jakie ma na sumieniu pan Shaynak.

Okazuje się, że nauczyciel od co najmniej 2012 roku zmusił do seksu kilkanaście uczennic w wieku od 13 do 19 lat! Ale to nie wszystko! Jak poinformował we wtorek po południu Kenneth Thompson, prokurator okręgowy Brooklynu, Shaynak wysłał co najmniej 10 tysięcy wiadomości tekstowych do uczennic proponując im np., by dołączyły z nim do orgii, w których miałyby uczestniczyć inne dziewczęta oraz kobiety. Co więcej, ohydny zboczeniec zabierał nieletnie do wyuzdanych klubów nocnych, a po czym uprawiał z nimi seks! Innym razem brał je na plaże nudystów, zapraszał do mieszkania, gdzie poił je alkoholem do utraty przytomności.

Uczennicom, które spełniały jego chore żądze dawał w szkole najlepsze oceny - twierdził na sali sądowej prokurator. Jak wynika z dokumentów przedstawionych w sądzie Shaynakowi – rozwodnikowi i ojcu dziewięcioletniej córki – w chwili obecnej grozi 36 zarzutów. Ale może ich być więcej, gdyż śledztwo w jego sprawie ciągle trwa.

Od czasu wszczęcia śledztwa nauczyciel nie może pracować z dziećmi, ale – co jest bardzo oburzające – nie przeszkadza to w tym, by mu ciągle płacić.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: