NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nad wielkim wydarzeniem w Jersey City patronat objęła Anna Komorowska. Zjazd polonijnych nauczycieli

Nad wielkim wydarzeniem w Jersey City patronat objęła Anna Komorowska. Zjazd polonijnych nauczycieli

12.04.2014, godz. 17:50
Central Park, NYC, Manhattan, NY, Nowy Jork,
foto:

Już w maju nauczyciele, którzy pracują z polonijną młodzieżą na emigracji, spotkają się na zjeździe. A wszystko dzięki Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku. Po raz trzynasty organizuje ona Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich, tym razem pod hasłem „Nauczyciel polonijny jako przewodnik po świecie w nowej rzeczywistości”.

Spotkanie współfinansowane jest przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku i zostało objęte honorowym patronatem małżonki prezydenta RP - Anny Komorowskiej. Kilkudniowy zjazd zostanie zainaugurowany wykładem prof. dr hab. Andrzeja Markowskiego. – W związku z ogólnoświatowym postępem niemal w każdej dziedzinie, przed nauczycielami polonijnymi XXI wieku stawiane są nowe wyzwania, mające na celu podtrzymanie więzi z Polską poprzez zastosowanie i połączenie metod zarówno historycznych, jak i nowoczesnych – powiedziała Dorota Andraka, przewodnicząca komitetu organizacyjnego zjazdu i prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających.

XIII Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich odbędzie się w dniach 23-26 maja 2014. – Weźmie w nim udział wielu zacnych gości z Polski oraz około pół tysiąca nauczycieli, wychowawców i przedstawicieli komitetów rodzicielskich ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, reprezentujących pięciotysięczną rzeszę ludzi związanych z edukacją polonijną na kontynencie amerykańskim. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne spotkanie będzie wspaniałą szansą rozwoju dla osób związanych ze szkolnictwem, a przedsiębiorcom polonijnym umożliwi nawiązanie ciekawych kontaktów i zaowocuje nowymi inicjatywami – dodaje Dorota Andraka.

Zjazd będzie miał miejsce w hotelu The Westin Jersey Newport, 479 Washington Blvd, Jersey City, NJ, 07310. Konieczna wcześniejsza rezerwacja na stronie www.zjazdnowyjork2014.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: