NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na szczęście nikt nie został ranny. Pożar w szkole na Ozone Park

Na szczęście nikt nie został ranny. Pożar w szkole na Ozone Park

06.09.2014, godz. 00:00
FDNY, NYC, NY,
foto:

To nie był spokojny początek roku szkolnego dla 1327 uczniów ze szkoły na Ozone Park na Queensie. Zamiast celebrować pierwszy dzień w szkole i przywitać się z nauczycielami oraz kolegami ze szkolnej ławki, uczniowie przeżyli chwile grozy. Wszystko przez pożar. Wywołał go szkolny klimatyzator, który w pewnym momencie stanął w płomieniach.

Jak podaje DNAinfo w czwartek rano pod PS 63, znajdującej się przy 90-15 Sutter Ave. w pobliżu 90th Street na Ozone Park, pojawiły się wozy strażackie i służby ratunkowe, które czuwały nad bezpieczną ewakuacją dzieci. Ogień wybuchł o godzinie 10:50 am i w szkolnych pomieszczeniach zaczął unosić się uporczywy, powodujący łzawienie oczu dym.

Dla bezpieczeństwa przebywających w szkole uczniów dyrekcja szkoły zarządziła ewakuację. Dzieci pod opieką nauczycieli opuściły budynek placówki i w bezpiecznie oddalonym miejscu wszyscy czekali aż pożar zostanie ugaszony.

Oficerowie FDNY, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, w ciągu pół godziny uporali się z niebezpiecznym ogniem. Gdy nie było już zagrożenia uczniowie i pedagodzy mogli wrócić do swoich klas, aby kontynuować zajęcia. Jak podają ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, całe szczęście nikt w wyniku pożaru nie został ranny. Do PS 63 uczęszczają dzieci od pre-kindergarten do klasy piątej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: