NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na Staten Island odsłonięto pomnik sierżanta Michaela Ollisa, który ocalił Polaka

Na Staten Island odsłonięto pomnik sierżanta Michaela Ollisa, który ocalił Polaka

06.11.2015, godz. 00:00
pomnik, Staten Island, Polonia, Michael Ollis
pomnik, Staten Island, Polonia, Michael Ollis foto:

Pomnik bohaterskiego sierżanta 24-letniego Michaela Ollisa, który dwa lata temu zginął w Afganistanie osłaniając własnym ciałem polskiego żołnierza, porucznika Karola Cierpicę, został odsłonięty w minioną środę w południe podczas uroczystości na Staten Island.

Mierzący około 6 stóp wysokości i wykonany z brązu monument przedstawia żołnierza w biegu. Pomnik stanął w centralnym punkcie Miejsca Pamięci, które powstało w parku na Staten Island przy szkole średniej Michael J. Petrides School, do której to placówki uczęszczał zabity żołnierz.
W środowej uroczystości udział wziął wraz ze swoją żoną Barbarą i synami Jakubem i Michaelem ocalony por. Karol Cierpica, a także rodzice i przyjaciele sierżanta Michaela Ollisa. Obecni byli reprezentanci Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce na czele z komendantem Antonim Chrościelewskim, a także przedstawiciele lokalnych władz ze Staten Island. Polskie władze reprezentowali między innymi; gen. bryg. Jarosław Stróżyk, attaché ambasady RP w Waszyngtonie oraz konsul Mateusz Stąsiek z Polskiego Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: