NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na razie nie kupisz sobie Empire State Building

Na razie nie kupisz sobie Empire State Building

02.05.2013, godz. 02:00
Empire State Building
foto:

Sąd na Manhattanie odrzucił wniosek zespołu adwokackiego reprezentującego nowojorskiego potentata handlu nieruchomości Petera Malkina i jego syna Anthony'ego. Chcieli oni sprzedawać udziały we własności kilku nieruchomości komercyjnych znajdujących się w centrum Manhattanu - w tym 102-piętrowego Empire State Building.

Jak donosi AP, sędzia O. Peter Sherwood powiedział, że udostępnienie w chwili obecnej budynków do sprzedaży na wolnym rynku byłoby niezgodne obowiązującym stanowym prawem. Tymczasem prawnicy "magnatów nieruchomości" - bo tak mówi się o Peterze Malkinie i jego synu - zapowiadają walkę w sądzie. Jako argumentu chcą użyć tego, że kilka budynków użyteczności publiczno-komercyjnej w Stanach znajduje się częściowo w rękach zwykłych ludzi, którzy poprzez wykupywanie udziałów w firmach Publicly Traded Companies stali się ich współwłaścicielami. Jest tak w przypadku General Motors Building w NYC i Embarcadero Center w San Francisco.

Według sędziego w przypadku historycznej ikony, jaką jest słynny na cały świat budynek, sprawa sprzedaży udziałów nie jest taka prosta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: