NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na północy stanu Nowy Jork… Zima trzyma!

Na północy stanu Nowy Jork… Zima trzyma!

21.11.2014, godz. 00:00
zima
foto:

Zima nie daje za wygraną. Na północy stanu Nowy Jork ponownie zaczął sypać śnieg i na nawet 2-metrową już gdzie niegdzie warstwę jeszcze dosypało! Niestety, wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych. Jak informuje „Daily News” zginęło co najmniej 8 osób.

W środę samolotem do Buffalo poleciał Andrew Cuomo ( 56 l.), gubernator Nowego Jorku. Ostrzegał mieszkańców przed kolejnym atakiem zimy i apelował, żeby nie wychodzić z domów bez potrzeby, zanim służby miejskie nie opanują sytuacji na zaśnieżonych drogach.

Gruba warstwa białego puchu, która pokryła stan, wprowadziła chaos. Mieszkańcy Buffalo nie mogą wydostać się ze swoich domów. Warstwa śniegu sięga nawet pierwszego piętra i nie sposób otworzyć drzwi wejściowych!

Gruba pokrywa zalega też na dachach. Służby miejskie apelują o odgarnianie z nich śniegu, ponieważ w weekend mają nadejść dodatnie temperatury i z puszystego białego puchu zrobi się ciężka mokra masa.

Ze śnieżycą nie mogą się uporać również drogowcy. Na drogach panuje komunikacyjny chaos. Pługi, które wyruszyły na trasy, nie nadążają z odśnieżaniem. W związku z utrudnieniami ciężarna kobieta nie mogła dojechać do szpitala i urodziła dziecko na komendzie straży pożarnej.

Gubernator Nowego Jorku zapewniał tymczasem: - Jesteśmy lepiej przygotowani niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz musimy uporać się ze szkodami jakie pozostawi po sobie pierwszy atak zimy – mówił Andrew Cuomo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: