NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na Greenpoincie drożej o 16 proc.! Ceny domów na Brooklynie szaleją!

Na Greenpoincie drożej o 16 proc.! Ceny domów na Brooklynie szaleją!

10.10.2014, godz. 00:00
Greenpoint, Polonia, Nowy Jork,
foto:

Rekordowo wysokie ceny domów na Brooklynie! Jak pisze Bloomberg.com, już są droższe niż przed kryzysem, a ponieważ oferta jest za mała w stosunku do zainteresowania rosną coraz szybciej! Najbardziej na… Greenpoincie!

Portal powołuje się na raport przygotowany przez firmę zajmującą się wyceną - Miller Samuel Inc. i agencję nieruchomości Douglas Elliman Real Estate. Według nich obecnie średnia cena domu (wliczając w to kondominia, co-opy i domy jednorodzinne) to $587 515. W porównaniu z poprzednim rokiem jest wyższa o 4 proc.

Z raportu wynika, że Brooklyn zapomniał już o kryzysie finansowym, przynajmniej jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Jak podaje Bloomberg.com, to jedyna dzielnica w Nowym Jorku, w której ceny przekroczyły te sprzed ostatniej zapaści finansowej. Dziś są o 8.8 proc. wyższe niż na początku 2008 roku, przed upadkiem Lehman Brothers, rozpoczynającym największy kryzys ostatnich lat.

Dla porównania na Manhattanie średnia cena domu to $908 242. Dużo, ale ciągle o 11 proc. mniej niż w drugim kwartale 2008.

Specjaliści zauważają, że zainteresowanie domami na Brooklynie jest bardzo duże, a domów do wyboru dość mało. To powoduje, że pojawiające się oferty znikają szybko, a ich ceny rosną. Szczególnie widać to na Williamsburgu i Greenpoincie. Tu domów na sprzedaż jest już naprawdę niewiele – w ciągu roku liczba zawartych transakcji spadła o niemal 8 proc. Odbija się to na cenie, które w polskiej dzielnicy wzrosły aż o 16 proc. Średnia cena domu tutaj to $915 tys.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: