NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Na co dzień pomagają innym, teraz… Polscy strażacy potrzebują naszej pomocy!

Na co dzień pomagają innym, teraz… Polscy strażacy potrzebują naszej pomocy!

30.11.2014, godz. 22:45
Ochotnicza Straż Pożarna w Kadłubie Turawskim.
foto:

Często piszemy o dzielnych strażakach tak w Stanach, jak i w Polsce. Ratują z ognia, wody, wypadków… Tym razem jednak to oni potrzebują pomocy. O udzielenie wsparcia zwróciła się do naszej redakcji Ochotnicza Straż Pożarna w Kadłubie Turawskim. Polscy strażacy liczą na to, że Polonia pomoże im kupić nowy wóz strażacki, dzięki któremu będą mogli udzielić na czas pomocy poszkodowanym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kadłubie Turawskim powstała w 1910 roku i do dnia dzisiejszego jej członkowie udzielają się bezinteresownie, dla dobra społeczności lokalnej.

- Aby OSP sprawnie mogła wykonywać zadania, dla których ją powołano, jednostka musi dysponować dobrze wyszkolonymi ratownikami, ale szczególnie odpowiednim zapleczem technicznym - napisał  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadłubie Turawskim.

W związku z tym, że najbliższa zawodowa Straż Pożarna znajduje się w odległości 25 kilometrów od Kadłuba Turawskiego, to zastępy OSP w wielu przypadkach docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsze. Strażacy udzielają pomocy przedmedycznej, wsparcia psychologicznego, jak również podejmując działania ratowniczo-gaśnicze.

Członkowie OSP w Kadłubie Turawskim cały czas się doszkalają, biorą udział w kursach, jak również każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie technik ratowniczych. Największą bolączką jednostki jest samochód ratowniczo-gaśniczy, który został wyprodukowany w 1985 roku. Wiele lat służby oraz częste wyjazdy sprawiły, iż często jest unieruchomiony i nie może wziąć udziału w akcjach. Tylko dzięki wspaniałej ekipie mechaników udaje się go „reanimować”. Tymczasem brak sprawnego samochodu może mieć fatalne skutki, gdyż każdy wypadek lub pożar może zakończyć się tragedią.

- Zbieramy fundusze na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego gdyż obecny 30-letni STAR często ulega usterkom technicznym i nadaje się na „emeryturę” - powiedział nam Damian Salawa, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadłubie Turawskim. - Jako stowarzyszenie nie dysponujemy takimi pieniędzmi a samorząd terytorialny przez najbliższych kilka lat też nie może pomóc w sfinansowaniu nowego pojazdu - dodaje.

Aby wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną w Kadłubie Turawskim należy wejść na stronę fundacji GlobalGiving Foundation - projekt: New Fire Truck For The VFS In Kadlub Turawski

link:

http://www.globalgiving.org/projects/new-fire-truck-for-the-vfs-in-kadub-turawski/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: