NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy MyE-Verify – nowa usługa dla imigrantów

MyE-Verify – nowa usługa dla imigrantów

05.05.2015, godz. 03:00
imigracja, ICE,
foto:

Nie tylko amerykańscy pracodawcy mogą sprawdzać czy dany imigrant posiada pozwolenie na pracę i można go legalnie zatrudnić. USCIS – czyli Urząd Imigracyjny – stworzył specjalną stronę dla każdej osoby, która pracuje lub chce pracować w USA, tak aby mogła wiedzieć jakie ma prawa i jak odpowiednio przygotować się, by nie „zagubić” się na rynku pracy. Ta strona to myE-Verify.

Jak przypomina USCIS, każdy amerykański pracodawca jest zobowiązany do tego, aby sprawdzać nowo zatrudnianą osobę, czy posiada prawo pracy. Służy do tego elektroniczny system  E-Verify, który połączony jest z innymi rządowymi agencjami a także – o czym mało osób zdaje sobie sprawę – z blisko dwoma milionami portali pośrednictwa pracy. Tymczasem nowe internetowe narzędzie jakim jest myE-Verify pozwala danej osobie szukającej pracy przygotować się odpowiednio, aby spełnić wymagania określone w E-Verify, które sprawdza pracodawca. Strona ta to również źródło cennych informacji na temat rynku pracy, obowiązujących przepisów, praw i obowiązków pracowniczych, obowiązków pracodawcy czy  dostępnych szkoleń zawodowych i stawek godzinowych w danym zawodzie.

Tak działa myE-Verify:
myE-Verify Personal Account: na stronie http://www.uscis.gov/mye-verify zakładamy swoje osobiste konto, które jest odpowiednio zabezpieczone. Posiadając je dana osoba ma dostęp do szerszego serwisu usług
Self Check: poprzez tę usługę możesz zweryfikować swoje dane z E-Verify. Szukając pracy możesz też sprawdzić czy wszystkie twoje dane są prawidłowe i czy posiadasz komplet niezbędnych dokumentów jakich może chcieć przyszły pracodawca. W przypadku, gdyby coś się nie zgadzało lub czegoś brakowało, znajdziesz tam informację jak uaktualnić swoje dane i jak skompletować dokumenty.
AS na podst. uscis.gov


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: