NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Muzeum Emigracji potrzebuje naszej pomocy

Muzeum Emigracji potrzebuje naszej pomocy

21.08.2014, godz. 06:00
aparat
foto:

To dobry moment żeby przekopać swoje rodzinne archiwa - a nóż znajdą się w nich zdjęcia, które mogą się przydać Muzeum Emigracji w Gdyni. Muzeum poszukuje też materiałów dotyczących organizacji polonijnych działających na terenie Stanach Zjednoczonych.

Muzeum Emigracji w Gdyni powstało w 2012 roku. Przez kilka lat placówka nie miała swojego stałego lokum, teraz się to zmieni i siedziba będzie mieściła się na Dworcu Morskim w Gdyni. Obecnie poszukuje materiałów dotyczących m. in. organizacji polonijnych w Stanach Zjednoczonych, a także dokumentów bądź fotografii, aby sfinalizować prace przy ekspozycji stałej. W szczególności poszukuje się zdjęć z I Kongresu Polonii Amerykańskiej, fotografii z działalności Związku Narodowego Polskiego, Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego, Związku Polek w Ameryce oraz Związku Podhalan Polskich.

Muzeum Emigracji w Gdyni prowadzi również „Archiwum Emigranta” – gromadzi w nim relacje i wspomnienia osób, w których życie wpisana jest emigracja. Muzeum poszukuje między innymi emigrantów lat 60. i 80. Polaków i osób polskiego pochodzenia, którzy aktywnie działają w USA. Mile widziana jest każda osoba, która opowie historię swojego emigranckiego życi. Osoby zainteresowane wzbogaceniem zbiorów proszone są o kontakt z Muzeum : http://muzeumemigracji.pl/kontakt/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: