NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy MTA rozpoczęło serię debat publicznych w związku z podwyżkami w metrze

MTA rozpoczęło serię debat publicznych w związku z podwyżkami w metrze

06.12.2016, godz. 00:00
ny metrocard
foto:

To, że będzie drożej jest pewne. Ale możemy przynajmniej zabrać głos i wpłynąć na to, która z planowanych już od marca 2017 roku opcji podwyżek MTA wejdzie w życie. Pasażerowie mogą zacząć się wypowiadać na publicznych debatach, które rozpoczęły się w poniedziałek.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) z pasażerami zorganizowano w  York College, na Jamaica, na Queensie.   Opcje podwyżek są dwie, ale w każdej miesięczna MetroCard będzie kosztować 121 dolarów (z obecnych z 116.50 dol. ), a siedmiodniowa 32 dolary (z 31 dol.). Nowojorczycy będą mogli zabrać głos w sprawie dwóch planów.
Plan A zakłada, że podstawowa pojedyncza opłata za  przejazd metrem i autobusem pozostanie bez zmian – czyli 2.75 dol. ale bonus doliczany za doładowanie karty o każde 5 dol. zostanie zredukowany do 5 procent z obecnych 11 proc. Plan B przewiduje podniesienie podstawowej opłaty do 3 dolarów a za doładowanie karty o każde 6 dol. otrzymalibyśmy 16 proc. bonusu.  Wzrosną również opłaty za przejazdy Metro-North Railroad i Long Island Rail Road. Opcje są jeszcze rozważane i będą uzależnione od tras. Więcej kosztować będą także mosty i tunele zarządzane przez MTA. Podwyżka wyniesie tutaj około 4 procent i będzie różnić się w zależności czy ktoś posiada E-ZPass czy też nie. Dla przykładu opłata za Verrazano-Narrows Bridge wzrośnie o dolara, do $17 dla kierowców płacących gotówką. Ale dla tych z E-ZPass'em wyniesie $11.52 zamiast dotychczasowych $11.08. Po ostatecznym głosowaniu nad podwyżkami, nowe stawki zaczną obowiązywać od 19 marca 2017 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: