NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy MTA - dojazdy. Podziel się swoim koszmarem

MTA - dojazdy. Podziel się swoim koszmarem

17.03.2015, godz. 00:00
MTA
foto:

Jeżeli twój codzienny dojazd do pracy i powrót do domu doprowadzają cię do szału, możesz „wyładować” swoją złość, dzieląc się swoimi koszmarnymi historiami.

Riders Alliance to organizacja dbająca o prawa osób uzależnionych od komunikacji miejskiej. Zorganizowała właśnie akcję pod hasłem „Subway, Bus Horror Story”. Każdy nowojorczyk może opisać swoją najgorszą przygodę jaka przytrafiła mu się w metrze lub autobusie MTA.
Poza tym, że jest to pewnego rodzaju forma wyładowania swych złości, to przede wszystkim każdy z tych horrorów zostanie przesłany do stanowej legislatury oraz gubernatora Andrew Cuomo.

Organizatorom akcji nie chodzi o to, by stanowi politycy mieli koszmary nocne, przede wszystkim zależy im, by zdali sobie sprawę z tego, z czym każdego dnia muszą zmierzyć się nowojorczycy. Mają również nadzieję, że to poruszy ich sumienie i planując budżet znajdą w nim fundusze, by nie obcinać dofinansowania dla MTA. Bez stanowych pieniędzy czekają nas bowiem dalsze horrory...

Pierwszy wystraszy nas już za kilka dni. Od 22 marca wchodzą w życie podwyżki za przejazd metrem i autobusami: 30-dniowa MetroCard będzie kosztować 116.50 dol. a pojedynczy przejazd 2.75 dol. Koszmarnymi przygodami z drogi do pracy i powrotu do domu można dzielić się na stronie: www.RIDERSNY.ORG/HORROR-STORIES

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: