NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Most Waszyngtona wymaga natychmiastowej modernizacji. Remont za miliard dolarów

Most Waszyngtona wymaga natychmiastowej modernizacji. Remont za miliard dolarów

24.03.2014, godz. 00:00
most waszyngtona, most, NYC, George Washington Bridge
foto:

Zarząd nowojorskiego Port Authority zatwierdził opiewający na 1 miliard dolarów projekt, w ramach którego na 83-letnim moście George’a Washingtona będą zamontowane nowe liny podtrzymujące i dokonane będą inne ulepszenia. Wymienionych zostanie aż 592 takich lin. Renowacji mają być poddane główne kable podtrzymujące górny poziom i jezdnie dolnego poziomu. W planach jest też wymiana chodników oraz modernizacja rampy dla pieszych i rowerzystów.

Według wstępnych ustaleń, zatrudnienie przy remoncie mostu znajdzie 5.000 pracowników. Ich wynagrodzenie wyniesie w sumie 365 mln dolarów. Pierwsze prace związane z wymianą lin rozpoczną się w 2017 r. Zakończenie modernizacji przewidziane jest w 2024 r.

Most na rzece Hudson łączy dzielnicę Washington Heights na Manhattanie i Fort Lee w New Jersey. Washington Bridge ma sześć pasów ruchu i chodniki po obu stronach konstrukcji. Jego całkowita długość to 2.375 stóp (724 m), najdłuższe przęsło liczy 510 stóp (160 m). Został oddany do użytku w październiku 1931 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: