NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Most łączący Nowy Jork i New Jersey miejscem tragedii! Śmiertelny karambol na Washington Bridge

Most łączący Nowy Jork i New Jersey miejscem tragedii! Śmiertelny karambol na Washington Bridge

12.06.2014, godz. 18:23
George Washington Bridge
foto:

Od zderzenia dwóch ciężarówek do kolizji kolejnych samochodów – tak wyglądały dramatyczne wydarzenia na George Washington Bridge, do których doszło w czwartek nad ranem. Jeszcze przed południem ruch na moście był utrudniony, kierowcy mieli kłopoty z dojazdem do pracy.

Ale prawdziwa tragedia spotkała samych uczestników karambolu. Około godz. 2.30 am wbiły się w siebie dwa olbrzymie samochody dostawcze...
– Spowodowały efekt domina, coraz więcej pojazdów wpadało na siebie. Jeden z kierowców zginął na miejscu, a drugi ranny został przewieziony do szpitala – powiedział Rudy King, rzecznik prasowy Port Authority of New York and New Jersey.


Wkrótce po wypadku dla bezpieczeństwa pozostałych użytkowników ruchu zamknięto górny poziom mostu. Kierowcy mogli się poruszać tylko dolną jezdnią. I zapanował chaos. Częściowo poradzono sobie z nim dopiero po godzinie 5:30 am. Drogowcy w kolejnych godzinach zalecali wszystkim, którzy chcieli dotrzeć z New Jersey do Nowego Jorku, aby jechali przez Fletcher Ave. w Fort Lee i wybierali dolną część Washington Bridge, a także nakłaniano do korzystania z alternatywnych dróg. Bez kłopotów można było w czwartek przejechać między innymi przez Lincoln i Holland Tunnel.
Obecnie oficerowie śledczy badają przyczynę śmiertelnej kolizji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: