NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Morderstwo Chrisa Kyle’a. Spowiedź zabójcy snajpera

Morderstwo Chrisa Kyle’a. Spowiedź zabójcy snajpera

17.02.2015, godz. 22:25
Sąd
foto:

To była niezwykła rozprawa. Sędziowie z Teksasu obejrzeli wyznanie Eddiego Raya Routha, byłego żołnierza oskarżonego o zabójstwo najsłynniejszego snajpera Ameryki – Chrisa Kyle’a. Jak komentują media, wyznanie dziwaczne i pełne cynizmu.

- Wiedziałem, że jeżeli nie zabiorę jego duszy, on weźmie moją – mówił na nagraniu cytowany przez USA Today oskarżony. – Nie możesz pozwolić ludziom zjeść swojej duszy, wiesz? – dodał.

Routh był w Marines, służył w Iraku i na Haiti. Według rodziny, po powrocie cierpiał na stres pourazowy. Matka chłopaka poprosiła Kyle’a – amerykańską legendę i człowieka z największą liczbą udokumentowanych trafień snajperskich – o pomoc. A on postanowił zabrać wraz z kumplem Eddiego na wiejską strzelnicę, by się odstresował wraz z innymi weteranami, którzy mieli podobne problemy.

Eddie Ray Routh zastrzelił Chrisa Kyle’a oraz jego przyjaciela Chada Littlefielda na strzelnicy znajdującej się około 70 mil (112 km) na południowy zachód od Fort Worth. Do zdarzenia doszło w lutym 2013 roku. Po oddaniu strzałów Routh ukradł samochód należący do jednej z ofiar i pojechał do swojej siostry, której następnie opowiedział co zrobił. Siostra powiadomiła policję...

Jeszcze tej samej nocy został przesłuchany. I nagranie z tego właśnie przesłuchania obejrzeli sędziowie. Widać na nim, że jest zmęczony, kładzie głowę na stole. - Nie chciałem tego. Musiałem jakoś wyjść z tej sytuacji. Miałem być następnym z przestrzeloną głową – mówił nieskładnie.
Routhowi grozi dożywocie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: