NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mistrz Tomasz Majewski w Nowym Jorku

Mistrz Tomasz Majewski w Nowym Jorku

24.05.2013, godz. 20:01
Tomasz Majewski
foto:

Icahn Stadium to obiekt sportowy w Nowym Jorku, zlokalizowany naRandal Island, która wchodzi w skład Manhattanu. W najbliższą sobotę na tym właśnie stadionie odbędzie się prawdziwa uczta dla entuzjastów zawodów lekkoatletycznych, Adidas Grand Prix w ramach tzw. Diamentowej Ligi. I będzie biało-czerwono, gdyż jednym ze sportowców biorących udział w tym wydarzeniu jest nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski!

Polak dokonał w minionym roku nie lada wyczynu: na igrzyskach w Londynie obronił tytuł mistrza olimpijskiego sprzed czterech lat. Najbliższy występ Polaka, budzić może jednak wśród kibiców uzasadnione obawy. Nasza największa obecnie lekkoatletyczna gwiazda przystępuje bowiem do tych zawodów krótko po dwóch operacjach łokcia.

Nie jest to bez znaczenia, o czym mogliśmy się przekonać 2 tygodnie temu. Tomasz Majewski zajął bowiem 6. miejsce podczas mityngu w Doha, stolicy Kataru, inaugurującego cykl Diamentowej Ligi. W najlepszej próbie Polak posłał kulę na odległość zaledwie 19.96 m. Z wygraną może być tym bardziej ciężko, gdyż Majewski (#2, z rekordem życiowym 21,95m) startuje w kręgu obok trójki utytułowanych Amerykanów. Są to: Christian Cantwell (# 6), mistrz świata z 2009 r. i srebrny medalista olimpijski z 2008 r., Reese Hoffa (# 1), mistrz świata z 2007 r. i brązowy medalista olimpijski z 2012 r. oraz Ryan Whiting (# 3), mistrz świata z poprzedniego roku, który może się pochwalić najdłuższym rzutem na świecie w tym roku (22,28 m).

Oprócz Tomasza Majewskiego na stadionie Icahn będzie można podziwiać kilkudziesięciu innych złotych medalistów olimpijskich i mistrzów świata. Sportowcy zaczną konkurować ze sobą od godziny 9 rano. Zawody pchnięcia kulą z Tomaszem Majewskim rozpoczną się o około godziny 11. Szczegółowy plan imprezy jest dostępny na stronie internetowej: www.diamondleague-newyork.com. Tam również można kupić bilety. Dla fanów polskiego kulomiota organizatorzy przygotowali niespodziankę. Przy zakupie biletu i wpisaniu kodu MAJEWSKI zniżka!

JM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: