NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Minimalna stawka godzinowa wzrasta do 8 dol.

Minimalna stawka godzinowa wzrasta do 8 dol.

28.12.2013, godz. 02:00
Pieniądze, dolary
foto:

Od ostatniego dnia 2013 roku minimalna stawka godzinowa będzie wyższa o 75 centów i wyniesie 8 dol. na godz. To oznacza, że będzie wyższa niż federalna, która ustalona jest na poziomie $7.25.

Informacja jest potwierdzeniem pierwszej z trzech podwyżek, planowanych i przyjętych w planie budżetowym przez gubernatora Andrew Cuomo. Będą wprowadzane także przez kolejne lata. Z końcem 2014 roku minimalna stawka wyniesie 8.75 dol. na godzinę a do końca 2015 r. osiągnie poziom 9 dolarów.
Warto zauważyć, że jest to pierwsza podwyżka minimalnej płacy od 2009 roku, a nikomu nie trzeba mówić, że w tym czasie szły do góry ceny niemal wszystkiego – od opłat za przejazdy komunikacją miejską czy przez mosty i tunele, przez podwyżki rachunków za prąd, gaz czy wodę, po żywność!
Mimo że podwyżka nie jest wielka, może nieco pokrzepić najmniej zarabiających nowojorczyków... – Zawsze to coś. Jak to się mówi „lepszy rydz niż nic”. Boss nie chce dać podwyżki, to teraz dała nam ją administracja stanowa – mówi Paweł z Ridgewood, nasz Czytelnik, który pracuje na budowie już od sierpnia 2011 r.
Zgodnie z prawem, każdy stan może wprowadzić swoją stawkę godzinową – pod warunkiem, że nie będzie ona niższa od tej ustalonej przez rząd federalny. Niestety, zmiana stawki nie dotyczy osób zatrudnionych w restauracjach, barach czy innych miejscach, gdzie za wykonaną pracę dostaje się napiwki. Tu minimalna kwota pozostanie na poziomie 5 dolarów na godzinę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: