NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Minimalna płaca nie pozwala na opłacenie czynszu za apartament. Chcesz mieszkać sam w NYC? Musisz zarabiać $39 na godz.

Minimalna płaca nie pozwala na opłacenie czynszu za apartament. Chcesz mieszkać sam w NYC? Musisz zarabiać $39 na godz.

10.09.2015, godz. 23:33
Queens
foto:

Nawet podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 15 dol., co ma nastąpić w ciągu kilku lat, to i tak nie pozwoli to wynająć w pojedynkę mieszkania w metropolii. Aby było to możliwe, trzebaby zarabiać minimum $38.80 na godzinę.

Z wyliczeń ekspertów wynika, że średnia cena wynajmu apartamentu z jedną sypialnia w Nowym Jorku to obecnie 2690 dol. miesięcznie.
Aby jedna osoba mogła sobie pozwolić na luksus mieszkania bez współlokatora, musiałaby zarabiać prawie 40 dol. na godz. Te zarobki różnią się w zależności od tego, gdzie chciałoby się mieszkać. Oczywiście najdrożej jest na Manhattanie, gdzie średni rent to ponad 3 tys. dol.
Aby sobie pozwolić więc na lokum w tej dzielnicy, musielibyśmy zarabiać na godzinę 44 dol. Z kolei na Brooklynie, minimalna godzinowa stawka musiałby wynieść 35.87 dol. na godzinę, na Queensie – 29.21 dol., na Staten Island – 26.21 dol., a na Bronksie – 21.26 dol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: