NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Milion ludzi przywita Nowy Rok na Times Square

Milion ludzi przywita Nowy Rok na Times Square

31.12.2013, godz. 02:00
Milion ludzi przywita Nowy Rok na Times Square
sylwester, Manhattan, Times Square, NYPD foto:

Niektórzy mówią, że trzeba być tam choć raz w życiu i zobaczyć to na własne oczy... Bez wątpienia sylwester w samym sercu Manhattanu, czyli na Times Square, to widowisko na wielką skalę! Trzeba jednak się do niego odpowiednio przygotować i przestrzegać zaostrzonych przepisów.

Jak przewidują organizatorzy, w tym roku na Times Square witać nowy 2014 rok będzie ponad milion ludzi, a na ich głowy posypie się ponad tona confetti. Jak już pisaliśmy, na scenie pojawią się takie gwiazdy jak m.in. Miley Cyrus, Macklemore, Ryan Lewis czy Blondie. Ich krótkie występy będą przerywane wejściami prowadzących i różnych gwiazd, które będą odliczać czas do północy... Imprezę poprowadzi Allison Hagendorf. Pomagać jej będą: Andrea Boehlke, Jeremy Hassell i Maggie Rulli.
Kulminacją wieczoru będzie wciągnięcie na 77-stopowy maszt, a następnie (po wspólnym odliczaniu ostatnich sekund starego roku), opuszczenie noworocznej kuli - oznajmiające nastanie 2014 roku.

Komunikacyjny ból głowy
Na Times Square najlepiej dostać się metrem, jednak MTA zaleca, żeby nie dojeżdżać do samego placu, a wysiąść na wcześniejszej stacji i dojść pieszo.
Organizatorzy zalecają przybycie na miejsce wcześnie... Od godz. 3 pm dla ruchu samochodowego i osobowego zamknięta zostanie część Times Square pomiędzy Broadwayem i 7 Ave. na wysokości między 42 St. i 47 St. W części tej zainstalowany zostanie system nagłośnieniowy. Na One Times Square zamontowane zostaną telebimy, na których będzie można oglądać to, co dzieje się na scenie.

Bez alkoholu i... toalet
Podczas imprezy nie wolno pić alkoholu i nie można go mieć przy sobie – policja będzie dokładnie przeszukiwać wszystkie torby i plecaki. Organizatorzy odradzają także picie go przed przybyciem, podobnie jak kawy, ponieważ napoje te w połączeniu z niską temperaturą – a synoptycy zapowiadają na tę noc 22 F (czyli około minus 5 C) – mogą spowodować odwodnienie organizmu. Na miejscu nie będzie też przenośnych toalet...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: