NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Miliardy na mur i ściganie nielegalnych

Miliardy na mur i ściganie nielegalnych

18.03.2017, godz. 00:00
nielegalni imigranci
foto:

1.15 bilionów dolarów. Na tyle opiewa zaplanowany przez Donalda Trumpa (71 l.) projekt budżetu na rok fiskalny 2018, który rozpoczyna się w październiku. Wyszczególnia on zwiększenie wydatków na obronność oraz przeznacza milardy dolarów na budowę muru i walkę z nielegalną imigracją.

Projekt zakłada przeznaczenie 2.6 mld dol. na budowę muru i  „technologię wzmocnienia bezpieczeństwa granicy”. Są w nim też pieniądze na dodatkowe siły Patrolach Granicznych, szeregach agentów ICE oraz Departamencie Bezpieczeństwa Kraju (DHS), by móc sprawniej wyłapywać nielegalnych i odsyłać ich do ich krajów.  Wydatki na obronność miałyby wzrosnąć o co najmniej 10 proc. (54 mld dolarów). Jest to największy wzrost od czasów prezydenta Ronalda Regana. Trump chce szybko kierować większe środki na szkolenie żołnierzy, walkę z ISIS, zakup nowych okrętów, myśliwców F-35, dronów i różnorodnej broni.
Największe cięcia miałyby dotknąć projekty federalne związane z ochroną środowiska. Cięcia budżetowe zakładają także zdecydowane zmniejszenie funduszy na pomoc międzynarodową i cięcia dla narodowego funduszu wspierania sztuki. Projekt musi zatwierdzić Kongres. Łatwo nie będzie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: