NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Miliarder Trump chce, żeby bogacze płacili wyższe podatki

Miliarder Trump chce, żeby bogacze płacili wyższe podatki

10.05.2016, godz. 00:00
dolary
foto:

Jedyny kandydat do prezydenckiej nominacji Partii Republikańskiej kusi wyborców z klasy średniej i mniej zamożnych. Jak? Podatkami. A konkretnie wyższym opodatkowaniem bogaczy takich jak on sam.

Podczas gdy swoimi nawoływaniami do masowych deportacji wszystkich nielegalnych i budowaniem muru na granicy zniechęcił do siebie większość latynoskiego elektoratu, tym pomysłem chce zjednać sobie potężną grupę Amerykanów z ciężko pracującej klasy średniej i ubogiej. Podczas kilku wieców i w studio programu „This Week” telewizji ABC Donald Trump powiedział, że jest otwarty na pomysł podniesienia podatków dla osób zarabiających najwięcej, a ulżenia innym.
– Sam jestem skłonny płacić więcej. I powiem tak, bogacze w Ameryce chcą płacić więcej – mówił Trump.
Nowy pomysł jest inny od tego, jaki głosił w pierwszej fazie kampanii, kiedy to wzywał do obniżenia podatków dla każdego bez wyjątku. Co więcej, eksperci zwracają uwagę, że wzywanie do wyższego opodatkowania bogaczy jest sprzeczne z linią polityki Partii Republikańskiej, która to od lat 90-tych blokuje wszelkie kroki, które pozwoliłyby na to, by miliarderzy odprowadzali do fiskusa więcej pieniędzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: