NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mikołajki pełne dziecięcych uśmiechów

Mikołajki pełne dziecięcych uśmiechów

17.11.2013, godz. 06:00
Joanna Mrzyk
foto:

Już 7 grudnia Fundacja Uśmiech Dziecka zaprasza na wspaniałą mikołajkową zabawę. Świąteczne spotkania polonijnej młodzieży, podczas których zbierane są fundusze na pomoc potrzebującym dzieciom, mają już 10-letnią tradycję. - W tym roku dochód z zabawy jest w całości przeznaczony na pomoc świąteczną dzieciom przebywającym w domach dziecka w Polsce: w Stalowej Woli, w Białymstoku, w Głowience, w Jeleniej Górze, a także na pomoc polskim dzieciom i ich rodzinom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji bytowej - powiedziała Joanna Mrzyk z Children's Smile Foundation.

Tegoroczna zabawa mikołajkowa odbywa się pod hasłem "Podaruj serce na Gwiazdkę". - Dzięki tego typu przedsięwzięciom więcej rodzin cierpiących, chorych i ubogich otrzyma pomoc przed świętami (na zakup ciepłych ubrań, lekarstw, a przede wszystkim na zakupienie potraw, które znajdą się na wigilijnym stole) - mówi Joanna Mrzyk.

Organizatorzy zabawy mikołajkowej przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy przyjdą celebrować przedświąteczny czas, a jednocześnie będą wspierać potrzebujące dzieci. - Na środku sali ustawiamy drzewko, gdzie zawieszamy bombki z adresami domów dziecka w Polsce, dla których zbieramy pomoc. Każda rodzina może sobie zabrać taką bombkę na pamiątkę, ofiarując na ten cel donację - mówi Joanna Mrzyk. Dzięki uprzejmości proboszcza z parafii św. Krzyża ks. Witolda Mroziewskiego drzewko to zaraz po zabawie zostanie ustawione przed ołtarzem w kościele, aby parafianie mogli także dołączyć się do akcji pomocy. - Każde, nawet drobne i symboliczne, wsparcie może odmienić los pokrzywdzonych dzieci i ich rodzin. W szkołach polskich uczy się dużo dzieci, tylko w szkole w Maspeth jest 600 studentów. Gdyby każda rodzina przeznaczyła na szlachetny cel tylko dolara, moglibyśmy pomoc wielu cierpiącym i potrzebującym dzieciom. Zaangażowanie uczniów w akcję niesienia pomocy ma również aspekt pedagogiczny, kształtuje pozytywne postawy młodego pokolenia, zaszczepia w dzieciach pozytywne wzorce postępowania na całe życie. Uczy pomagać innym - zachęca Joanna Mrzyk.

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: